Portál.cz > Aktuality > MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ S KNÍŽKOU

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ S KNÍŽKOU

Datum: 23.5.2011

Děti brzy oslaví svůj mezinárodní svátek. Potěšte je hezkým dárkem – nakladatelství Portál vám nabízí některé horké novinky ze své produkce pro děti.

ŘÍKADLA PRO NEJMENŠÍ

9788073678500

Čím by chtělo být vaše dítě? My víme, že Šimon chce být krotitelem. Toto povolání mu vybral autor stejnojmenné knížky Robin Král. Napsal mu k tomu básničku, a ne jednu. Celá knížka je souborem dětských básniček o povoláních – těch opravdových i těch, o kterých děti jen sní. Přeneste se do rýmovaného světa cirkusáků, beduínů, pilotů a mnoha dalších profesí. Básničky jsou veselé, hravé a doprovází je ilustrace Gabriela Filcíka.
Více o knize


PÍSNIČKY

kotata

Když se vám zrovna nechce číst, zpívejte! S Pavlem Jurkovičem, Jiřím Žáčkem a jejich knihou Jak počítají koťata vám to půjde samo. Všechny písničky, které knížka obsahuje, jsou uvedeny notovým záznamem, ilustrací Stanislava Dudy a také si je můžete pustit na CD, které je k publikaci přiloženo. Krásné původní české básničky známého básníka zhudebněné zkušeným skladatelem nazpívaly dětské sbory Pueri Gaudentes a Radost.
Více o knize


zviratka

Celý soubor písniček, her, pohádek, básniček a říkadel o zvířátkách připravila Eva Kulhánková. Knížka má název Zvířátka ve hře, písni a tanci a umožní dětem pracovat s náměty mnoha způsoby. Zpívat, tančit, dotvářet děj pohádek i kreslit. Ke knize je připojeno hudební CD s nahranými melodiemi, které se dětem mohou stát podkladem jak pro zpěv, tak pro vlastní hudebně-taneční vyjádření.
Více o knize  

 


POHÁDKY

frantisek

Také chtějí vaše děti před spaním pohádku? Zkuste jim číst z knihy František a jeho pohádky do postýlky od Lenky Rožnovské. František má jít po prázdninách do školky a poslední týden si užívá s maminkou a s pelišáky – hračkami, které si smí brát do postýlky. Maminka mu před spaním vypráví pohádky, příběhy, básničky a taky si povídají o všem, co Františka zajímá i trápí. Originální knížka s originálními ilustracemi Magdy Veverkové Hrnčířové.
Více o knizePRO ZAČÍNAJÍCÍ ČTENÁŘE

pohadkovy_svet

Vezměte své prvňáčky do Pohádkového světa. Eva Horáková ho vytvořila ve stejnojmenné knížce plné pohádek, které jsou určeny začínajícím čtenářům. Texty jsou psány velkými písmeny a řazeny od jednodušších až ke složitějším. S veselými ilustracemi Venduly Hegerové bude děti čtení určitě bavit.
Více o knize

PRO STARŠÍ

listopadova

Nenechte se zmýlit ročním obdobím a pusťte se s dětmi do čtení Listopadové pohádky. Věra Provazníková napsala příběh o holčičce, která si nejraději hraje ve své fantazii. Díky ní má věrnou kamarádku ještěrku, s níž zavařuje kompoty ze zlatých meruněk, a také kamaráda skřítka a jeho pána Miláčka. Se všemi chodí na procházky a poznává, že je hezké mít přátele a sdílet s nimi své radosti, svá přání i trápení. Knížku s poetickým textem doprovázejí krásné ilustrace Evy Šedivé.
Více o knize

HRY A TVOŘENÍ

knizka

Už máte Knížku? Pokud ne, pak ji určitě musíte mít, protože to je jediná knížka, která dětem říká, co mají dělat, a pokud ji poslechnou, naučí je kouzlit. Hervé Tullet vytvořil zcela originální publikaci s jednoduchým názvem Knížka, která obsahuje maličko textu a hlavně spoustu barevných puntíků. Text vede děti, jak mají s Knížkou dál pracovat – někde tlesknout, někde poklepat, jinde fouknout do puntíků… A hned na další straně se ukáže, co se tímto kouzlem stalo. Interaktivní Knížka předčí lecjakou počítačovou hru a pomůže dětem rozvíjet grafomotoriku, poznávat barvy, vnímat prostor apod.
Více o knize

mas_nadani

Už vám došla inspirace na slovní hry s dětmi? Spoustu nových námětů najdete v knize Zuzany Pospíšilové Máš nadání na hádání. Soubor hádanek zabaví děti mladšího školního věku i šikovné předškoláky a navíc si budou přirozeně rozvíjet slovní zásobu i jazykový cit. Přesmyčky, doplňování slov, hádanky a mnohé další doprovozené ilustracemi Drahomíra Trsťana mohou hrát děti i mezi sebou.
Více o knizeprevleky

Chystáte s dětmi karneval nebo dětskou besídku? Nekupujte masky, které bude mít každý, ale vytvořte si své vlastní, originální. Inspiraci najdete v knize Převleky a masky od Patricie Koubské. Čeká vás několik desítek netradičních masek, třeba mobilní telefon, čapí hnízdo na komíně, ovocná víla ad., jednoduchý popis jejich výroby a fotografie, jak může konečný výtvor vypadat. Materiály zaručeně najdete doma, takže zbývá už jen pustit se do toho. A děti vám určitě rády pomohou.
Více o knize


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0