Portál.cz > Aktuality > Mylujeme Den Dyslexie. Jsou mezi námi tací, kteří tu chybu nevidí.

Mylujeme Den Dyslexie. Jsou mezi námi tací, kteří tu chybu nevidí.

Datum: 28.8.2017

Pro umělce bývá dyslexie vlastně darem, ale co ti ostatní? Dospělým i dětem s poruchami učení se snaží pomoci Alena Kupčíková a tým lidí. I letos najdeme na Dni Dyslexie workshopy odborníků, speciálních pedagogů, psychologů a umělců, kteří své zážitky s dyslexií skrze své umění předávají právě zde. Každý má právo na to být respektovaný, rozvíjet se v tom, co mu jde či v čem vyniká a nezaslouží si odsouzení společnosti kvůli špatnému vyjadřovaní v psaní, čtení či počítaní.

Mylujeme Den Dyslexie. Jsou mezi námi, ti kteří tu chybu nevidí.

Den Dyslexie se snaží pomoci všem věkovým kategoriím především tím, že dává každému možnost najít si pro sebe to nejlepší řešení. Workshopy jsou vytvořeny tak, aby se jich nikdo neobával zúčastnit nebo se jen přijít na něco zeptat.

Letos ji v Praze můžete potkat hned dvakrát: 9. září 2017 od 10 do 18 hodin v Galerii hlavního města Prahy v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Samotné akci předchází „hapenning“ 5. září 2017 od 13 do 18 hodin na pražském Andělu, kde budou organizátoři diskutovat s veřejností.

Dyslexie nemá vliv na inteligenci, ale každým rokem přibývá procento lidí s tímto znevýhodněním.

Mylujeme Den Dyslexie. Jsou mezi námi, ti kteří tu chybu nevidí.

Alena Kupčíková

Výtvarná umělkyně Dr. Alena Kupčíková a zakladatelka Dne Dyslexie říká: „Již několik let je mým snem přenést Den Dyslexie do terénu, do veřejného prostoru a vyvolat diskuzi na téma dyslexie. Na den dyslexie obyčejně chodí lidé, co o dyslexii více či méně vědí, ale ne ti, co o ní nic nevědí. Cílem je, aby se lidé dozvěděli, kdo žije vedle nich a našla se vzájemná tolerance. Letos se nám podařilo tuto ideu zrealizovat i po praktické stránce, a proto zvu všechny, aby se za námi 5. září zastavili na pražském Andělu. Samozřejmě hlavní program plný workshopů bude probíhat po celý den na Dni Dyslexie 9. září v GHMP v Domě U Kamenného zvonu.”

Setkat se na akci můžete s Alenou Kupčíkovou, která představí svůj „Multimediální a Interaktivní Slabikář a Testy pro děti od 4 let jako prevence počátečních problémů se čtením (dyslexie) a psaním (dysgrafie) a hyperaktivitou”, dále se můžete potkat s Lenkou Krejčovou, ředitelkou a psycholožkou z Dys centra Praha, která bude na Dni dyslexie vést tzv. poradnu nebo s Janou Štěpánovou, speciální pedagožkou, jejíž workshop bude směřován k tématu provázání poruch učení s motorickým vývojem. Jak jste na tom s pozorností nebo stresem si můžete otestovat na workshopu studentky psychologie a ženy mnoha profesí Simony Egri. Vývojáři Michal Zwinger a Michal Hudeček budou prezentovat aplikaci Včelka - trenéra čtení.

Oficiální stránky Dne dyslexie


Hodnoťte a doporučte:Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0