Portál.cz > Aktuality > Na U2 s knihou o U2

Na U2 s knihou o U2

Autor: Petr Matějček | Datum: 24.7.2009

Kapela U2 už za pár dnů dojede na svém turné 360° k našim sousedům do Polska. Lístky jsou téměř vyprodané, zbývá pár posledních. Chystáte se vyrazit do Chorzowa u Katowic i vy? Portál vám ke správnému naladění na rockovou strunu a zpříjemnění posledního týdne čekání nabízí unikátní knihu U2 o U2. Víte vlastně, jak vznikl název kapely?

Od kamaráda z punkové skupiny dostali seznam šesti návrhů. Ani jeden z nich se jim nijak zvlášť nezamlouval. Jak říká baskytarista Adam Clayton: „Na tom seznamu byl i název U2 – jako to špionážní letadlo... Nebylo to moc nápadný jméno, nevyskakovalo. Bylo to takový to jméno, který všem nejmíň vadilo.“ A ostatní dodávají: „Půvab jména U2 byl v jeho nejednoznačnosti. Dalo se různě interpretovat… Byl to nejmíň špatný ze všech návrhů. Přemýšleli jsme o tom několik dní a potom jsme si řekli: ´Dobře, je to lepší než Hype, proč bysme to nějakou dobu nemohli používat?´ Tak jsme si vybrali U2.“

A to jsme téměř na samém začátku knihy. Na dalších stránkách se dozvíte spoustu zajímavostí z profesního i soukromého života kapely. Řeknou vám své názory na hudbu, showbyznys, politiku, ocitnete se s nimi na koncertech po celém světě, seznámí vás se spoustou svých přátel a zajímavých osobností, s nimiž měli možnost setkat se a spolupracovat. Čtivý text je skoro na každé straně doplněn fotografiemi.

Ať už budete s jejich postoji souhlasit či ne, jisté je, že čtyři irští muzikanti vás svým vyprávěním určitě nebudou nudit.

Více o knize zde
Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0