Portál.cz > Aktuality > Nejlepší učebnicí roku se stala naše Statistika v aplikacích. Dalšími oceněnými jsou tituly z Karolina a Grady

Nejlepší učebnicí roku se stala naše Statistika v aplikacích. Dalšími oceněnými jsou tituly z Karolina a Grady

Datum: 8.1.2016

Cena Jaroslava Jirsy, nazvaná po dlouholetém řediteli univerzitního nakladatelství Karolinum, je určena autorům a autorským týmům z Univerzity Karlovy za vysokoškolské učebnice.

Letos byly uděleny ceny za lékařsko-farmaceutické, humanitní a přírodovědné obory společně s matematicko-fyzikálními. Statistika v aplikacích autorského kolektivu Jana Hendla bodovala v posledně jmenovaném oboru.

Podle vyjádření hodnotitelů publikace ukazuje na široké využití statistiky a statistických metod v různých oborech a oblastech lidského života. Prvních pět kapitol představuje jednoduše pojatou učebnici základů sběru, analýzy a interpretace statistických dat. Autoři dalších kapitol popisují, jak je statistika využívána v řízení státu, ekonomii, pedagogice, sociálních vědách, medicíně, přírodních vědách a sportu. Vymezují danou aplikační oblast, popisují statistické úlohy, s nimiž se v ní setkáváme, ukazují, jaké konkrétní výstupy má statistika v daném oboru či k jakým manipulacím s daty zde může dojít.

http://www.cuni.cz/UK-7248.html


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0