Portál.cz > Aktuality > NOC S ANDERSENEM

NOC S ANDERSENEM

Datum: 19.3.2010

26. března se uskuteční už desátá, a tedy jubilejní Noc s Andersenem. Pohádková noc, během níž děti mohou prožít netradiční dobrodružství – přenocovat v knihovně nebo na místě, které se k akci přihlásilo, a zjistit, co dělají knížky v noci. Portál letos už podruhé podpořil Federaci rodičů a přátel sluchově postižených, která Noc s Andersenem pro děti pravidelně připravuje.

Noc s Andersenem je svátkem pro všechny milovníky pohádek a dobrodružství, a taky oslavou Mezinárodního dne dětské knihy. Ten má své místo v kalendáři pravidelně 2. dubna, v den výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Noc s Andersenem zaštiťuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků a postupem let se k ní přidává stále více knihoven a dalších institucí, svůj ohlas má dokonce i v zahraničí. Vloni se konala na 840 místech střední Evropy, z toho ve 118 slovenských knižniciach a školách, ve 47 polských bibliotékách i na 3 slovinských místech. Užilo si ji 28.239 dětí, pro něž program připravilo na 6.811 dospělých organizátorů. Více se o této neobyčejné akci dozvíte na http://www.knihovnabbb.cz/cz/noc_s_andersenem a třeba mezi účastníky najdete místo ve vašem okolí, které vaše děti rádi navštíví.

Federace rodičů a přátel sluchově postižených pořádá Noc s Andersenem pro neslyšící a slyšící děti od 8 do 15 let v knihovně Informačního centra o hluchotě FRPSP a knihovně Jazykového centra Ulita. Účastníky čeká dobrodružná noc bez rodičů plná překvapení - hry a soutěže, tajemná noční výprava, vyprávění a soutěž o nejlepší maminčinu buchtu nebo koláč. Portál spolupracuje s FRPSP již druhým rokem a rád podpořil i tuto akci. Více najdete na http://www.frpsp.cz/node/481 .


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0