Portál.cz > Aktuality > NOVOROČNÍ INFORMATORIUM 3-8

NOVOROČNÍ INFORMATORIUM 3-8

Datum: 18.1.2012

Časopis Informatorium 3-8 připravil pro první číslo roku 2012 jako hlavní téma článek o standardech předškolního vzdělávání. Věnuje se také tomu, co pro děti i kolegy ve sboru znamená příchod nové učitelky. Reportáž vás zavede do MŠ, která úspěšně integrovala nevidomé dítě. A to zdaleka není všechno.

Z prvního letošního čísla časopisu Informatorium 3-8 vybíráme:

Od ledna 2012 se mají v mateřských školách začít zavádět standardy předškolního vzdělávání, které se v průběhu přípravy přejmenovaly na Očekávané výstupy RVP PV – konkretizované. Co o smyslu a cílech předškolního vzdělávání říká školský zákon? „Předškolní vzdělávání podporuje rozvoj osobnosti dítěte předškolního věku, podílí se na jeho zdravém citovém, rozumovém a tělesném rozvoji a na osvojení základních pravidel chování, základních životních hodnot a mezilidských vztahů. Předškolní vzdělávání vytváří základní předpoklady pro pokračování ve vzdělávání. Předškolní vzdělávání napomáhá vyrovnávat nerovnoměrnosti vývoje dětí před vstupem do základního vzdělávání a poskytuje speciálně pedagogickou péči dětem se speciálními vzdělávacími potřebami.“ A co praxe?

S novou učitelkou nový začátek – pro školku i pro děti. Někdy se o změně v pedagogickém sboru ví předem, jindy přijde náhle a nečekaně. V obou případech je potřeba se s ní co nejlépe vypořádat. Článek najdete v rubrice věnované lidským vztahům.

V nové rubrice nazvané Téma najdete reportáž z mateřské školy, která integrovala nevidomé dítě. Integrace trvala tři roky a chlapeček přešel do běžné základní školy.

Nechybí ani právní poradna či knižní tipy.

A víte, že v letošním roce si můžete předplatit dvě speciální čísla Informatoria 3-8? Jarní vydání bude plné pracovních listů pro rozvoj grafomotoriky, koncentrace a sluchového vnímání a v podzimním čísle vám nabídneme materiály pro angličtinu a němčinu hravě. Více informací o speciálech najdete zde: http://www.portal.cz/casopisy/info/ukazky/-Informatorium-3-8-special/46043/

Informatorium 3-8 na webu – více zde


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0