Portál.cz > Aktuality > ODBORNÉ E-KNIHY SI KOUPÍTE I PŮJČÍTE NA FLEXIBOOKSTORE.CZ

ODBORNÉ E-KNIHY SI KOUPÍTE I PŮJČÍTE NA FLEXIBOOKSTORE.CZ

Datum: 18.11.2012

Nakladatelství Portál je prvním partnerem projektu Flexibooks. Jedná se o největší český prodejní portál elektronických odborných knih a učebnic, který provozuje nakladatelství Fraus. Uživatelům jsou k dispozici stovky titulů pro vysoké, střední i odborné školy. Lze si je nejen zakoupit, ale poprvé v Česku také v elektronické podobě vypůjčit. Přístup k informacím je tak opět rychlejší a pohodlnější.

flexi

Flexibooks jsou novou generací multimediálních interaktivních učebnic. Nakladatelství Fraus je vydává již od roku 2007 se zaměřením na základní školy. Nyní přichází se samostatným prodejním i výpůjčním portálem Flexibookstore.cz, kde jsou k dispozici učebnice i pro střední a vysoké školy. Nabídku zapojit se do projektu využilo i nakladatelství Portál a právě sekci e-knih pro vysoké školy doplnilo o stovku svých titulů, především z oboru pedagogika, psychologie a sociální práce.

Flexibooks se dělí na dva typy: e-knihy a interaktivní knihy s přidanými multimédii. E-knihy jsou totožné s obsahem tištěné knihy a neobsahují žádné rozšiřující materiály. Tuto podobu mají v systému e-knihy Portálu. Interaktivní knihy pak obsahují přidaná multimédia, jako např. audionahrávky, videa, animace, dokumenty apod.

Flexibooks jsou určeny pro jednoho uživatele, jejich využití je časově neomezené (s výjimkou výpůjčky). Uživatel je může instalovat na čtyři čtecí zařízení, z toho dvakrát na zařízení s operačním systémem MS Windows (stolní PC, notebook) a dvakrát s iOS (iPhone, iPad). Připravuje se rozšíření i na další platformy.

Flexibooks mají intuitivní ovládání, lze se v nich snadno orientovat, je možné do nich zapisovat vlastní poznámky a vkládat vlastní dokumenty. Stahování e-knih do čtecího zařízení je velice snadné. Jedná se o unikátní koncept umožňující využití elektronického obsahu ve škole (interaktivní tabule, dataprojektor) i doma (PC, notebook, tablet).

Zcela novou službou jsou výpůjčky elektronických knih v systému Flexibookstore.cz. Poprvé si český čtenář může e-knihu vypůjčit, a to na 31 dní. Její stažení do čtecího zařízení je stejně snadné jako v případě koupě. Studenti si tak mohou za mnohem přijatelnější cenu opatřit knihu, kterou potřebují např. jen na přípravu ke zkoušce. Flexibooks jsou vždy k dispozici pro neomezené množství uživatelů, není tedy třeba čekat na vrácení knih předchozími čtenáři jako v klasické knihovně. Navíc vše lze vyřídit z pohodlí domova.

E-knihy Portálu jsou ve Flexibookstore.cz cenově zvýhodněny oproti tištěným knihám. Ve spojení s kvalitou zobrazení i možnostmi práce s e-knihou tak studenti získávají rychlý, cenově dostupný, pohodlný a legální přístup ke studijním materiálům.

Prohlížejte, vyzkoušejte, objednávejte na www.flexibookstore.cz.

flexibooks_web_m


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0