Portál.cz > Aktuality > OSLAVTE S NÁMI PREMATURITY DAY

OSLAVTE S NÁMI PREMATURITY DAY

Autor: Petr Ráček | Datum: 8.11.2009

Portál a o. s. Nedoklubko připravili oslavu celoevropského dne předčasně narozených dětí. 18. 11. dopoledne se koná workshop s názvem 12 dobrých investic do budoucnosti předčasně narozených dětí. Odpoledne na něj Portál naváže křtem knižní novinky Narodilo se předčasně. Zaregistrujte si účast a přijďte oslavit Prematurity Day s námi.

Slavnostní prezentace knihy NARODILO SE PŘEDČASNĚ

18. listopadu 2009 ve 13.30 hod.

Akademický klub, Faustův dům, Karlovo náměstí 502, Praha 2

Dlouho očekávaná a na trhu první kniha svého druhu chce pomoci rodičům předčasně narozených dětí – vysvětluje základní pojmy, jednotlivé stupně nezralosti, seznamuje s lékařskou péčí, s výživou, nabízí rady psychologa i příběhy rodičů. Je tu také představen koncept „motýlích masáží“ pro velmi malé děti. Knihu připravil kolektiv autorů pod vedením MUDr. Mileny Dokoupilové (VFN v Praze), MUDr. Barbory Fišárkové, Ph.D. (FN Motol) a Lenky Novotné (o. s. Nedoklubko).

Ročně se v ČR narodí 7000 – 8000 nedonošených dětí. Pro ně, jejich rodiče, ale i širší rodinu a okolí je to náročná situace a začátek namáhavé cesty k plnohodnotnému životu. Nedonošenost je však i celospolečenské téma, k jehož popularizaci přispívá právě celoevropský den předčasně narozených dětí, připadající na 17. listopad.

Letošní oslava Prematurity Day začíná už v 9.30 hod. workshopem s názvem 12 dobrých investic do budoucnosti předčasně narozených dětí. Ve třech blocích se vystřídá 11 odborníků, kteří účastníky seznámí s nejdůležitějšími tématy péče o nedonošené děti. Nezapomeňte se na workshop předem registrovat na e-mailu novotna@nedoklubko.cz - počet míst v Akademickém klubu je omezený.

Více informací o workshopu najdete zde (pdf)
Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0