Portál.cz > Aktuality > Petr Horáček namaluje s dětmi obraz pro jejich nemocné kamarády

Petr Horáček namaluje s dětmi obraz pro jejich nemocné kamarády

Datum: 26.4.2013

Petr Horáček, spisovatel a výtvarník žijící ve Velké Británii, vydal v zahraničí už desítky knih pro děti. Češi ho objevili v roce 2012, kdy na trh vstoupily jeho první tituly. U příležitosti uvedení jeho nové knihy Papuchalk Petr se v květnu na veletrhu Svět knihy uskuteční projekt na podporu čtení a tvořivé činnosti dětí a současně charitativní akce. Petr Horáček namaluje s dětmi obraz, který hned na místě předají zástupcům Nemocnice Na Bulovce, aby zde vyzdobil prostory, kde se dlouhodobě léčí děti.

workshop 2_m

Petr Horáček pochází z Česka, žije a tvoří ve Velké Británii. Jeho publikace pro děti, kterých má na kontě tři desítky, získaly mnohá mezinárodní ocenění a vyšly např. v USA, Německu, Francii, Anglii nebo v Japonsku. Nakladatelství Portál vydalo česky jeho knížky Nový domek pro myšku a Husa Líza, v květnu vyjde Papuchalk Petr a na Vánoce se chystá Husa Líza a vánoční hvězda. Na základě bohatých zkušeností P. Horáčka z Británie vznikl doprovodný projekt, který má za cíl přivést děti ke čtení i malování a současně přispět dobré věci.

Při příležitosti vydání jeho nové knihy Papuchalk Petr se 18. května na veletrhu Svět knihy Praha uskuteční tvůrčí dílna. Spolu s dětmi vytvoří P. Horáček obraz na motivy příběhů z jeho knih. Každé dítě namaluje svoji malou část a ze všech pak bude sestaven velký obraz. K tomu si děti poslechnou část příběhu z Horáčkovy knihy a setkání se spisovatelem mohou využít také k dotazům.

Obraz pak věnuje P. Horáček k výzdobě oddělení dětské chirurgie a traumatologie Nemocnice Na Bulovce, kde se dlouhodobě léčí děti. Jeho předání proběhne také na knižním veletrhu na závěr tvůrčí dílny. Zúčastní se ho jak zástupci nemocnice, tak autor a samotní spolutvůrci - děti. Ty tak budou přímo svědky toho, jak je jejich práce užitečná.

Tvůrčí dílna bude na veletrhu volně přístupná dětem jakéhokoli věku. Akcí chtějí Petr Horáček i nakladatelství Portál oslovit co nejširší veřejnost a upozornit jak na podporu pomoci potřebným, tak na podporu čtení a kreativních aktivit u dětí.

Akce: Tvůrčí dílna s Petrem Horáčkem
Termín: 18. května 2013, 10 - 11.50 hod.
Místo: Svět knihy Praha, Výstaviště Praha 7 - Holešovice, Průmyslový palác - Literární sál

horacek_tvurci_dilna_2013_web_m

Knihy P. Horáčka v češtině vydává nakladatelství Portál:
Nový domek pro myšku
pictureprovider

Husa Líza
pictureprovider

Papuchalk Petr
pictureproviderCAAB5GQH

Knížky P. Horáčka v angličtině: v ČR prodává Anglictina-hry.cz.

Reportáž České televize s P. Horáčkem pro Události 25. 12. 2012.

Mediálním partnerem tvůrčí dílny s Petrem Horáčkem je Český rozhlas – Rádio Junior.
radio_junior

Akci podpořily také časopisy Knihy, Knižní novinky a K-revue.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0