Portál.cz > Aktuality > Piráti z ledového moře dostali prestižní cenu. U nás vyjdou v dubnu.

Piráti z ledového moře dostali prestižní cenu. U nás vyjdou v dubnu.

Datum: 19.2.2016

Znáte jména Henning Mankell, Astrid Lindgrenová nebo Tove Janssonová? Všichni jsou držiteli Heffaklumpen Prize. A s nimi nově naše autorka Frida Nilsson! Ocenění Piráti z ledového moře vyjdou česky už v dubnu.

Podle hodnocení poroty má autorčino dílo stejnou výpovědní sílu jako „severní polární záře“. Kniha Piráti z ledového moře ukazuje, jak najít cestu k sesterství a také odvahy zůstat lidský v krutém světě dospělých.

Piráti z ledového moře dostali prestižní cenu. U nás vyjdou v dubnu.

Sestry Siri a Miki žijí s tatínkem na ostrově v Ledovém moři. Mladší Miki jednoho dne unesou piráti a Siri se ji vydává hledat. Po cestě zažívá mnohá dobrodružství: pozná lovkyni bílých vlků, naučí se střílet z pušky, ztroskotá na ostrůvku a zachrání mládě mořské panny, až posléze konečně dorazí k pirátskému kapitánovi Bělovousovi. Piráti ji s dalšími unesenými dětmi přinutí pracovat v dole, kde se těží uhlí, z něhož chce Bělovous vyrobit diamanty. Siri se však nevzdává a ostatními dětmi nakonec kapitána společnými silami přemůžou. Všechny děti se vrátí domů k rodičům a i Siri s Miki se setkají s tatínkem.

Kniha získala též nominaci na August Prize 2015, což je literární cena udílená Asociací švédských vydavatelů. Ocenila bohatý jazyk a spletité dobrodružství příběhu, který ukazuje, že námi konané dobro i zlo zanechává stopy, a ti, kdo nenaslouchají svému svědomí, selžou.

Její předchozí kniha Gorila a já (Portál, 2015) se stala jednou z našich nejprodávanějších knížek pro děti za loňský rok a jeho grafickou podobu sama Frida Nilsson označila za fantastickou (v rozhovoru pro časopis Informatorium 3-8, 4/2015).
Porovnejte sami:

Piráti z ledového moře dostali prestižní cenu. U nás vyjdou v dubnu.

 

Více o Pirátech z ledového moře.

Ohlasy recenzentů (anglicky)


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0