Portál.cz > Aktuality > PODPOŘTE SLUNÍČKOVÝ DEN

PODPOŘTE SLUNÍČKOVÝ DEN

Autor: Petr Ráček | Datum: 24.3.2014

Sluníčkový den je sbírka pro opuštěné děti a pěstounské rodiny. Letos 1. – 2. dubna proběhne již 14. ročník. Pořádá ji Nadační fond Rozum a Cit, do ulic po celé ČR vyrazí tisíc dobrovolníků a vy ji můžete podpořit svým příspěvkem.

Nadační fond Rozum a Cit, jehož patronkou je herečka Naďa Konvalinková a sportovní moderátor Vojtěch Bernatský, podporuje náhradní rodiny již 17 let. Za dobu své činnosti již pomohl 850 pěstounským rodinám, v nichž našlo svůj domov více než 3500 opuštěných dětí. Adoptivní a pěstounské rodiny jsou jedinou šancí pro děti, jimž selhala biologická rodina.

1.-2. dubna budou sbírku Sluníčkový den studenti po celé ČR. Chcete-li pomoci, kupte si magnetku, žeton nebo placku. Dobrou věc můžete podpořit i příspěvkem na účet 268043001/5500 nebo DMS. Potřebné informace najdete na webu www.rozumacit.cz.

O tématu pěstounských a adoptivních rodin se můžete více dozvědět také z knih Portálu.

Dagmar Zezulová: Pěstounská péče a adopce Miloslava Striová: Děti, které se rodí v srdci Kate Cairns: Bezpečná vazba mezi náhradními rodiči a dítětem
     
Cathy Glass: Rozbitá John Bowlby: Vazba John Bowlby: Odloučení
     
   
John Bowlby: Ztráta    

 

slunickovy_den
Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0