Portál.cz > Aktuality > POZNEJTE BLÍŽE NAŠE AUTORY – YORAM YOVELL

POZNEJTE BLÍŽE NAŠE AUTORY – YORAM YOVELL

Datum: 2.8.2012

Yoram Yovell, izraelský spisovatel, psychiatr a psychoanalytik, oslaví 2. srpna 54. narozeniny. Portál vydal dvě jeho knihy, které si v reedicích stále nacházejí své čtenáře – Láska a jiné nemoci a Nepřítel v mém pokoji. K Yovellovu výročí nabízíme první z nich za mimořádnou cenu.

yovell 2

Yoram Yovell je renomovaný izraelský psychoanalytik a psychiatr. Narodil se v roce 1958 v Jeruzalémě. Vystudoval medicínu na Hebrew University v Jeruzalémě, neurobiologii na Weizmann Institute of Science v Rehovotu. Psychologii a psychoterapeutický výcvik absolvoval na Columbia Univesity v New Yorku, kde v rámci doktorandského studia působil u prof. Erika Kandela, nositele Nobelovy ceny za lékařství.

Nyní řídí Institute for the Study of Affective Neuroscience (ISAN) na univerzitě v Haifě a působí jako psychoanalytik a přednáší na Israel Psychoanalytic Institute v Jeruzalémě. Je zakládajícím členem Mezinárodní neuropsychoanalytické společnosti a editorem jejího časopisu. Jeho současný výzkum se týká farmakologické léčby sebevražedných sklonů a neurobiologie poruch paměti souvisejících s psychickým traumatem.

Prof. Yovell vydal dva bestsellery o vztahu mezi psychoterapií a neurologií (česky Láska a jiné nemoci a Nepřítel v mém pokoji). Obě knihy jsou souborem příběhů inspirovaných skutečnými případy z Yovellovy praxe. V izraelské televizi má pořad – talkshow, v níž politici, spisovatelé a umělci vyprávějí o svém životě a práci.

Knihy Yorama Yovella v češtině: http://obchod.portal.cz/search.asp?EXPS=yovell&SearchType=author

Láska a jiné nemoci
Psychologie a biologie lásky

Autor se zabývá tématem, které bývá častěji námětem výtvarného umění a krásné literatury než psychologických knih, totiž jak vzniká láska, jaké formy lásky mezi lidmi existují, proč je láska "slepá" a vede lidi často k fatálním krokům, které nezvratně promění jejich život. Yovellova kniha je psána jako soubor příběhů, v nichž v hlavní roli vystupují klient a terapeut, zároveň je i učebnicí psychoterapie, protože jednotlivé případy jsou vybírány podle různých projevů lásky a jejich chorobných důsledků, které lidi přivádějí k psychiatrovi nebo terapeutovi (neschopnost trvalého vztahu a deprese, tzv. baby blues a postnatální psychóza, dramatický rozdíl ve věku zamilovaných a z něj plynoucí traumata, terapie úzkosti a strachu u zamilovaných). Yoram Yovell vychází ze své terapeutické praxe, všechny příběhy zasazuje do složitého prostředí současné izraelské společnosti, což knize dává silný aktualizační náboj.

Kniha LÁSKA A JINÉ NEMOCI nyní V AKCI! http://obchod.portal.cz/produkt/laska-a-jine-nemoci/

Nepřítel v mém pokoji

Kniha je psána jako soubor příběhů, v nichž v hlavní roli vystupují klient a terapeut. Případy jsou vybírány podle různých chorob a psychických narušení a jejich vždy odlišného způsobu terapie (ztráta smyslu života u bohatého člověka, posttraumatický stres, erotický přenos mezi klientem a terapeutem, kognitivní terapie chování, hraniční poruchy osobnosti, výklad snů, sebevražda, deprese, anorexie, strach, paranoia a schizofrenie). Autor výstižně líčí vývin terapie u jednotlivých případů i s tím, jaký průběh měl někdy velmi složitý vývoj vztahu k jeho pacientům (striptérka, terapie palestinského studenta u židovského doktora, terapie chirurga, který měl po válce v Libanonu posttraumatické výpadky paměti aj.). Součástí příběhů jsou také úvahy autora o příslušných medikacích, o způsobu léčby, terapie, psychoanalýzy apod., které odborníkům umožní používat knihu jako případovou učebnici. V tomto smyslu je ke každé povídce také připojen seznam doporučené a doplňující literatury.

Více o knize Nepřítel v mém pokoji včetně nákupu: http://obchod.portal.cz/produkt/nepritel-v-mem-pokoji/


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0