Portál.cz > Aktuality > Příznivci Montessori z celého světa se potkají v Praze

Příznivci Montessori z celého světa se potkají v Praze

Datum: 28.7.2017

Od 27. do 30. července 2017 probíhá v Praze v Kongresovém centru Mezinárodní kongres Montessori. Silná tradice pořádání těchto setkání Montessori sahá až do roku 1929. Účast na kongresech dosahuje až 3000 členů Montessori komunity, včetně učitelů, školitelů i rodičů z celého světa. Montessori je celostní vzdělávací systém, který usiluje o naplnění individuálních dětských potřeb a pomáhá lidem rozvíjet jejich potenciál.

Mezinárodní organizační instituce - Association Montessori Internationale (AMI) byla založena samotnou Maria Montessori. Již od svého počátku si asociace klade za cíl umožnit dětem po celém světě přístup k Montessori vzdělávání a dalším podpůrným aktivitám.

Pusťme se s Marií Montessori do Objevování dítěte

Organizace pražského kongresu v roce 2017 proběhne ve spojení sil Montessori institutu v Praze (MIP), Asociace Montessori ČR a Montessori školy Andílek. „Jsme velmi hrdí na to, že můžeme v Praze pořádat 28th International Montessori Congress. Najít Cestu k míru, která je oficiálním mottem kongresu a dosáhnout tak společenské změny, se může zdát jako náročný úkol. Jen tehdy, vydáme-li se všichni společně touto cestou, můžeme uspět", říká Miroslava Vlčková, ředitelka MIP.

Nakladatelství PORTÁL, s.r.o. bude na konferenci v sobotu 29. 7. prezentovat a prodávat knihu od Marie Montessori – OBJEVOVÁNÍ DÍTĚTE a další tituly, které se touto problematikou zabývají.


Hodnoťte a doporučte:Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0