Portál.cz > Aktuality > První kniha o papeži Františkovi v češtině vyjde už 2. května

První kniha o papeži Františkovi v češtině vyjde už 2. května

Datum: 15.4.2013

František - papež z druhého konce světa. To je prostý název životopisné knihy o nově zvoleném papeži, kterou Portál připravuje k vydání. První českou publikaci o nové hlavě církve si budou moci čtenáři koupit už 2. května. A nakladatelská práce začala také na dalším titulu – rozhovoru s Jorgem Bergogliem, který Portál uvede na podzimní trh.

pictureprovider

Odstoupení papeže Benedikta XVI. bylo na konci února 2013 senzací, protože se tak stalo poprvé po sedmi stech letech. Jeho nástupcem se stal kardinál Jorge Mario Bergoglio. Připsal si tak hned několik prvenství: je prvním Jihoameričanem na Petrově stolci, prvním jezuitou v roli Svatého otce a prvním papežem, který přijal jméno nejoblíbenějšího světce církve svatého Františka z Assisi. Kdo je Jorge Mario Bergoglio? Českému čtenáři pomůže odpovědět životopisná kniha Simona Biallowonse František - papež z druhého konce světa.

Publikace německého novináře je portrétem buenosaireského arcibiskupa, apoštola chudých a přítele lidí na okraji. Obsahuje období od Jorgeova dětství až po současnost. Shrnuje také odkaz Františkova předchůdce, papeže Benedikta XVI., a zamýšlí se nad přítomností i budoucností katolické církve a výzvami, které před novým papežem stojí. František si od svého prvního vystoupení 13. března 2013 získal srdce mnoha lidí a také jeho první kroky v roli Kristova náměstka jsou originální a probouzejí mnohé naděje.

Nakladatelství Portál zareagovalo na poptávku po informacích o nové hlavě církve, která vznikla po Františkově zvolení. Knižní životopis přednostně připravuje k vydání už 2. května.

Důležitým zdrojem informací jsou však také primární prameny. Proto Portál souběžně rozběhl práce na další knize: Papež František - rozhovor s Jorgem Bergogliem. Jde o knižní interview, které ještě s buenosaireským arcibiskupem vedli argentinští novináři Sergio Rubin a Francesca Ambrogetti v letech 2010 - 2011. Kniha bude českým čtenářům k dispozici na podzim.

Portál se však novým titulem také rozloučí s odstoupivším papežem Benediktem XVI. Jeho aktuální kniha Můj duchovní testament je Benediktovým malým poděkováním za pontifikát. Tato útlá publikace může posloužit k načrtnutí vnitřní linie jeho díla. Ústředním motivem je téma víry, protože ona byla pulzujícím srdcem celého učitelského úřadu Benedikta XVI. Nad textem jeho testamentu si čtenář může uvědomit, nakolik je každý člověk v křesťanském životě stále na začátku a jak moc má zapotřebí stále znovu se učit tomu, na co pozapomněl, znovu vdechnout život tomu, co bylo zhašeno nebo vyhaslo, nebo dokonce znovu získat to, co bylo opuštěno nebo odloženo. Můj duchovní testament bude uveden na český trh již 18. dubna.

Přečtěte si také:
Georg Ratzinger: Můj bratr papež
Bratr bývalého papeže vypráví o jejich společném dětství, mládí, povolání ke kněžskému úřadu i o volbě Josepha papežem.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0