Portál.cz > Aktuality > PRVNÍ KNIŽNÍ NOVINKY 2. POLOLETÍ 2013

PRVNÍ KNIŽNÍ NOVINKY 2. POLOLETÍ 2013

Datum: 2.8.2013

Portál vydává 1. srpna první knihu připravenou na druhé pololetí. Začínáme tím, co je aktuální pro prvňáčky a jejich rodiče – knížkou prvního čtení Nanukova dobrodružství. Další novinky očekávejte již pravidelně každý čtvrtek.

pictureprovider

Alžběta Dvořáková: Nanukova dobrodružství
První čtení, to nic není

Nanuk je malamutí štěně, které se má brzy vypravit na návštěvu za svými psími prarodiči za polární kruh. Při setkání s ježkem si poraní tlapku, cesta se proto odkládá. Ale Nanuk už se nemůže dočkat, a tak se v noci rozhodne vypravit na sever sám. Při svém putování zažije úspěch i nezdar, pozná strach z neznámého světa, ale také si najde nového kamaráda. Když doputuje k cíli, setká se i se svou malou hodnou paní a její maminkou, které se vypravily ztracené štěně hledat a správně vytušily, kam ho stesk přivedl.

Knížka prvního čtení je členěna do krátkých kapitolek a je přizpůsobená začínajícím čtenářům. Na konci každé kapitoly jsou zařazeny otázky motivující k porozumění náročnějším výrazům a k dalšímu čtení.

Alžběta Dvořáková je bohemistka, překladatelka z angličtiny, spoluautorka knihy Cesta z mlčení.

Více o knize Nanukova dobrodružství.

 V srpnu dále vychází:
Eva Machková (ed.): Projekty dramatické výchovy pro starší školní věk
Lenka Krejčová: Žáci potřebují přemýšlet – co pro to mohou udělat učitelé
Jan Průcha, Soňa Koťátková: Předškolní pedagogika
Karel Nešpor: Sebeovládání
Wu Li: Chrápání
Radka Rubešová, Veronika Kirchnerová: Výchova prožitkem

Nenechte si ujít ani další novinky 2. pololetí 2013. Jejich přehled najdete zde. Nastavte si v e-shopu Portál u knih, které vás zaujaly, hlídacího psa a ten vás automaticky mailem upozorní, až kniha vyjde.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0