Portál.cz > Aktuality > PSYCHOLOGIE ATKINSONOVÉ A HILGARDA NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH

PSYCHOLOGIE ATKINSONOVÉ A HILGARDA NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH

Datum: 8.3.2012

Psychologie Atkinsonové a Hilgarda je předepsána na desítkách českých vysokých škol a VOŠ v seznamu literatury k přijímacím zkouškám a následně ke studiu. Učebnice proto vychází už 22. 3., abyste se s její pomocí stihli připravit.

9788026200833

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NA VŠ A ZKOUŠKOVÉ OBDOBÍ
Psychologie Atkinsonové a Hilgarda je předepsána k přijímacím zkouškám a ke studiu např. na následujících školách:

Vysoké školy
Filozofická fakulta UK Praha - katedra psychologie
3. lékařská fakulta UK Praha
Filozofická fakulta Univerzity Palackého Olomouc - katedra psychologie
Fakulta sociálních studií a Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity Brno - katedra psychologie, katedra pedagogiky
Univerzita T. Bati Zlín - katedra pedagogiky
Pražská VŠ psychosociálních studií
Technická univerzita Liberec - katedra pedagogiky a psychologie
Pedagogická fakulta UJEP Ústí n. L.
Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity České Budějovice
Fakulta výtvarných umění VUT Brno
Fakulta veřejných politik Slezské univerzity Opava
Univerzita J. A. Komenského - katedra speciální pedagogiky
Vysoká škola báňská - Institut environmentálního inženýrství
Západočeská univerzita v Plzni - katedra filozofie, katedra psychologie
DAMU - katedra výchovné dramatiky
Západomoravská vysoká škola Třebíč

Další školy
Akcent College Praha
Institut akreditovaného vzdělávání Hlinsko
Gymnázium Jana Nerudy Praha
JABOK, gymnázium
SOŠ a VOŠ Ledeč n. S.

Více o knize: http://obchod.portal.cz/produkt/psychologie-atkinsonove-a-hilgarda/

TESTY K PSYCHOLOGII ATKINSONOVÉ A HILGARDA
Jak zvládnout velké množství informací, které učebnice obsahuje? Jednou z pomůcek jsou Testy k Psychologii Atkinsonové a Hilgarda (Portál 2011) od Johna G. Carltona.

Kapitoly cvičebnice odpovídají členění kapitol v Psychologii Atkinsonové a Hilgarda a obsahují testy, které ověřují znalost témat příslušné kapitoly i jejich pochopení v kontextu dalších poznatků. Každá kapitola zpravidla obsahuje následující testy: Nač se mám zaměřit, než se pustím do čtení, Významné osobnosti, Důležité termíny, Znalosti v kontextu a na závěr dva Vzorové testy, z nichž první může sloužit k ověření celkových znalostí po předchozím studiu kapitoly v Psychologii a druhý k celkovému ověření znalostí poté, co student po prvním zkušebním testu opětně prostudoval některé části učebnice. Cvičebnici doplňuje klíč.

Více o Testech k Psychologii Atkinsonové a Hilgarda: http://obchod.portal.cz/produkt/testy-k-psychologii-atkinsonove-a-hilgarda/

RECENZE A OHLASY NA KNIHU - VÝBĚR
Co říkají na učebnici Psychologie Atkinsonové a Hilgarda čtenáři a odborníci?

Čtenáři

Jsem student prvního ročníku psychologie a poradili mi, abych si tuhle knížku přečetl, než začnu studovat. Neměl jsem s psychologií žádné zkušenosti a docela jsem se tohoto předmětu bál. Nicméně pečlivá vysvětlení každého aspektu psychologie mě opravdu dobře připravila do 1. ročníku… rozhodně ji doporučuji každému, kdo se zajímá o psychologii nebo se chce připravit na zkoušky na psychologii jako já. (Amazon.com)

Koupila jsem si tuhle knihu v 1. ročníku studia psychologie a investice do ní se mi rozhodně vrátila. Obsahuje obrovský záběr témat od paměti až po sny a taky několik částí, kde ukazuje psychologii z jiných úhlů pohledu… Doporučuji knihu každému, kdo studuje nebo se jen zajímá o psychologii. Pomohla mi při psaní všech písemných prací… Pokud si chcete koupit jen jednu knihu o psychologii, kupte tuto! (Amazon.com)

Psychologie Atkinsonové a Hilgarda je velmi srozumitelná kniha o psychologii, která pokrývá každé její téma. Je moc hezky napsaná, jasná, dobře srozumitelná a je zábava ji číst… Diagramy a obrázky jsou barevné, velmi kvalitní a informativní a je jich v knize spousta. Vysvětlení jsou odborná, založená na výzkumech. V každé kapitole jsou uvedeny kritické názory, stejně jako odkazy na další literaturu. Knihu si můžete koupit se cvičebnicí. Je to obsáhlá kniha, zatím jsem přečetl jen několik prvních kapitol a mám chuť pokračovat. I když v názvu knihy je výraz Úvod [originální název: Atkinson and Hilgard´s Introduction to Psychology, pozn. red.], není to povrchní kniha… Velmi ji doporučuji každému, kdo chce rozvíjet své znalosti v psychologii. Může být používána také jako příručka nebo encyklopedie, každou kapitolu lze číst samostatně podle toho, co se chce čtenář dozvědět. Gratuluji autorům, že se jim podařilo napsat tak srozumitelnou knihu o tak složitém oboru. (Amazon.com)

Tohle je vůbec nejlepší úvod do psychologie. Učí se podle něj na nejlepších univerzitách světa. Pověst této knihy hovoří za vše. (eBay.com)

Musela jsem si tuhle knihu koupit kvůli předmětu Úvod do psychologie. Dala mi dobrý přehled o širokém spektru psychologických témat. Za každým odstavcem, který pojednává o teorii, následuje příklad užití. A navíc obsahuje i pojednání a komentáře o různých tématech psychologie. (eBay.com)

Dobře napsaná kniha, srozumitelná dokonce i pro ty, kdo se tématem zabývají jen ze zvědavosti. Velmi dobré čtení, které pomůže více porozumět naší mysli. (Good Reads.com)

Prostě úžasné… ale to nakonec budete od Atkinsonové a Hilgarda vždycky očekávat… jsem moc rád, že jsem si koupil 15. vydání! (Amazon.com)

Opravdu výživné čtení:) Určitě doporučuji každému, nejen studentům psychologie, ale i obyčejným lidem, co chtějí trochu pohlédnout pod pokličku této vědě. (BookFan.cz)

Odborníci

Pokud se rozhodnete pro obor psychologie, ... jednou z nejlepších knih je Psychologie Atkinsonové a Hilgarda. Už dlouhodobě je naprostým základem a její 15. vydání nadále poskytuje exkluzivní obsah, který vám pomůže etablovat se v oboru... Jako profesionál si budete muset osvojit širokou škálu technik a dovedností a Psychologie Atkinsonové a Hilgarda vám bude dobrou příručkou, pro kterou čas od času sáhnete na poličku, osvěžíte si znalosti a ujistíte se, že svým klientům poskytujete tu správnou péči. (Gino Hitshopi, profesní poradce s mnohaletými zkušenostmi)

Učebnice úvodů do studií mohou být považovány za potvrzení úrovně vědy v daném čase. Jednotlivá vydání Psychologie Atkinsonové a Hilgarda poskytují informace vztahující se ke změnám, které se na poli psychologie udály v 2. polovině 20. století (první vydání vyšlo již v roce 1953)… Nové vydání je důkazem vývoje, kterým psychologie prošla především směrem k zahrnutí duševních činností a procesů mezi témata, která stojí v posledních desetiletích za pozornost. (M. Vicenta Mestre, F. Tortosa, P. Samper a M. J. Nácher, Universidad de Valencia)

Tato publikace vyniká nejen svojí výpravností, šířkou záběru, hojností poskytovaných informací ze všech základních psychologických disciplín a množstvím fotografického a dalšího obrazového materiálu, ale – což je nejdůležitější – zejména vysokou odbornou erudicí autorského týmu a jeho dlouholetými zkušenostmi z práce v „terénu“… Učebnice Rity Atkinsonové a kol. patří k absolutní špičce ve svém oboru. Je takřka nepostradatelnou příručkou pro práci pedagogů i studentů na vysokých školách a je všestranně využitelná jak pro přípravu odborných psychologů, tak i lékařů, pedagogů, specialistů v pomáhajících profesích a dalších příbuzných oborech. (PhDr. Petr Nesvadba, CSc., http://webhumanita.cz/)

O KNIZE

Psychologie Atkinsonové a Hilgarda podává ucelený přehled nejdůležitějších psychologických poznatků a nových výsledků výzkumů, přičemž kombinuje vědecký přístup se srozumitelným jazykem. Autoři zdůrazňují propojenost psychologického a biologického bádání. V knize jsou pokryty hlavní oblasti psychologie: historie a metodologie oboru, neurobiologické základy lidského chování, kognitivní psychologie, emoce a motivace, psychologie osobnosti, psychický vývoj, sociální chování, psychopatologie, psychoterapie. Text je doplněn množstvím schémat, fotografií a grafů. Vede čtenáře k utváření vlastních názorů a umožňuje důkladné opakování získaných poznatků. Kniha vychází v novém českém překladu. Ten měl za předlohu patnácté anglické vydání, které bylo důkladně přepracováno a aktualizováno.

Psychologie Atkinsonové a Hilgarda vyjde 22. března 2012. Bude to již třetí české vydání, ovšem předchozí z let 1997 a 2003 jsou zcela vyprodaná. Nezapomeňte si proto nastavit v e-shopu Portál hlídacího psa ((odkaz do e-shopu)), který vás e-mailem upozorní na to, že kniha je už k dispozici. E-shop Portálu bude prvním místem, kde bude možné tuto knihu koupit.

Více o knize a nastavení hlídacího psa: http://obchod.portal.cz/produkt/psychologie-atkinsonove-a-hilgarda/


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0