Portál.cz > Aktuality > Recenzujte knihu Jak se jmenuje tahle knížka?

Recenzujte knihu Jak se jmenuje tahle knížka?

Datum: 30.6.2015

Máte svůj blog/web, kde píšete (také) o knihách? Každý měsíc nabízíme k recenzi jednu naši novinku. Do 12. července si můžete napsat o recenzní výtisk knihy Raymonda M. Smullyana Jak se jmenuje tahle knížka?

Aktuální nabídka:

pictureprovider (3)

Raymond M. Smullyan: Jak se jmenuje tahle knížka?

Slavná kniha amerického matematika vychází v novém, upraveném vydání. Autor představuje 271 hádanek, chytáků či logických paradoxů a pro kontrolu samozřejmě nabízí i jejich podrobná řešení. Čtenář se vydá třeba na ostrovy poctivců a padouchů, do světa Alenky v říši divů a za zrcadlem a Shakespearova Benátského kupce, k inspektoru Fishtrawnovi ze Scotland Yardu, mezi vlkodlaky nebo za hrabětem Draculou. Hravou a vtipnou formou se dozví zajímavosti ze světa výrokové logiky a teorie množin včetně proslulého Gödelova principu. Úlohy jsou vhodné pro všechny milovníky záhad a logiky i pro ty, kdo se chtějí zdokonalit v řešení některých částí testů obecných studijních předpokladů.

Raymond Smullyan je americký matematik, logik a filosof. Svou profesní dráhu začal coby kouzelník. Působil jako profesor filosofie na newyorské City College a na Indiana University. V Portálu mu vyšla kniha Šeherezádiny hádanky a další podivuhodné úlohy (2004) a český čtenář mohl narazit i na jeho tituly Navěky nerozhodnuto, Šachové záhady Sherlocka Holmese, Šachové záhady arabských jezdců či Satan, Cantor a nekonečno.

Více o knize Jak se jmenuje tahle knížka?

O tuto knihu si můžete napsat do 12. července 2015.

 

Pravidla:

  • pokud vás kniha zaujala, napište si o její výtisk na adresu marketing@portal.cz a uveďte odkaz na váš blog/web
  • každý měsíc vybereme knize dva recenzenty
  • recenzi je třeba zveřejnit do tří týdnů od obdržení knihy a poslat na ni odkaz na adresu marketing@portal.cz.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0