Portál.cz > Aktuality > Recenzujte knihu Heleny Illnerové Čas pro světlo

Recenzujte knihu Heleny Illnerové Čas pro světlo

Datum: 8.12.2014

Máte svůj blog/web, kde píšete (také) o knihách? Každý měsíc nabízíme k recenzi jednu naši novinku. Do 14. prosince si můžete napsat o recenzní výtisk knižního rozhovoru s Helenou Illnerovou Čas pro světlo.

Aktuální nabídka:

Pavel Kovář: Helena Illnerová – Čas pro světlo

Prof. Helena Illnerová je přední česká fyzioložka a biochemička, bývalá předsedkyně AV ČR. Vedle aktivit spojených s vědou působí i na veřejnosti. V 70. a 80. letech založila a vedla turistický klub, dodnes se angažuje ve skautském hnutí, v roce 2008 kandidovala v senátních volbách za Stranu zelených. Dlouhodobě se aktivně věnuje popularizaci vědy, roli vzdělání ve společnosti, ale také otázkám etiky.

Rozhovor, který s ní zasvěceně vede její profesní kolega, prof. Pavel Kovář, mapuje její život od rodinného zázemí a osobnostního formování po vědecké a veřejné působení. Dotýká se nejen otázek spojených s vědou a vzděláním v naší společnosti, ale také otázek hodnot, výchovy, úcty k tradici. Rozhovor je svědectvím o nevšední síle a charakteru osobnosti, která přes řadu obtíží prožila naplněný a úspěšný lidský a pracovní život.

Více o knize Čas pro světlo.

O tuto knihu si můžete napsat do 14. prosince 2014.

Pravidla:

  • pokud vás kniha zaujala, napište si o její výtisk na adresu marketing@portal.cz a uveďte odkaz na váš blog/web
  • každý měsíc vybereme knize dva recenzenty
  • recenzi je třeba zveřejnit do tří týdnů od obdržení knihy a poslat na ni odkaz na adresu marketing@portal.cz.

Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 1 / nových příspěvků: 1

  • pro radost, poučení i zamyšlení 9.12.2014, 14:06 Zobrazit