Portál.cz > Aktuality > Rozhovor s Ing. Tomaidesovou

Rozhovor s Ing. Tomaidesovou

Autor: Petr Matějček | Datum: 13.2.2009

Nakladatelství Portál vydává literaturu, která odborníkům z praxe pomáhá při práci nebo ji přímo doporučují svým klientům. Rozhovor s Ing. Zdenou Tomaidesovou ze společnosti EDUX, která se zabývá vzděláváním jednotlivců i kolektivů, přípravou kurzů a realizací akcí na zakázku pro menší firemní kolektivy, se zaměřil na toto téma.

EDUX je společnost, která se zabývá vzděláváním. Nabízíte celou řadu kurzů a možností, jak vzdělávat zaměstnance od leadershipu, přes koučink, komunikační dovednosti, účetní poradenství … O co je v současné době největší zájem?

V minulém pololetí byl největší zájem o otevřené kurzy „Koučink – základy“, dále o kurz pro vedoucí pracovníky „Leadership – vedení lidí“ a kurz zaměřený na komunikační dovednosti zejména na „Řešení konfliktů“. Spíše jde o neobchodně zaměřená školení.

Nakladatelství Portál vydalo celou řadu malých poradců do kapsy. Namátkou jmenujme právě titul Koučink. Zalistuje si v těchto knihách, které slouží spíše jako úvody a rychlé zdroje informací pro širokou veřejnost, i profesionální lektor?

Určitě ano. Je to malá praktická edice a část účastníků našich kurzů ocení i malou pomůcku do kapsy na cestování.

Pořádáte kurz „Technika řeči a výrazové prostředky mluveného projevu“. K dobré prezentaci toto téma jistě patří. Platí pravidlo, že kdo dokáže zaujmout posluchače intonací, neverbální komunikací (gesty), či změnou tempa řeči, může být velice úspěšný v prezentaci, i když informačně je jeho sdělení prakticky nulové?

„Technika řeči“ je kurz pro každého např. pro mladé právníky, účetní, kteří potřebují prezentovat ekonomické výsledky svým nadřízeným, pro obchodníky, studenty nebo právě pro zmiňované prezentace. Domnívám se, že nestačí mít působivou prezentaci, v současné době je důležitý i její obsah. Právě tento kurz vám napomůže přesvědčit či oslovit větší část posluchačů, zaujmout je a donutit je vás pozorněji poslouchat, čímž zvýšíte šanci získat si posluchače pro svůj projekt či myšlenku.

Jak jste spokojena s celkovou úrovní vzdělávací literatury v České republice? Postrádáte na trhu knihy z nějakého oboru, kterým se Edux zabývá?

Nabídka vzdělávací literatury je poměrně široká, většinou se v každé problematice dá najít od jednotlivých nakladatelství ta nejvhodnější pro daný kurz. Při našich kurzech doporučujeme i odpovídající literaturu k samostudiu, nebo se snažíme dát k dispozici publikace k nahlédnutí. Před zahájením výuky lze využít čas i listováním v různých knihách. V současné době nic nepostrádáme.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0