Portál.cz > Aktuality > ŠÉFOVÉ PORTÁLU DOPORUČUJÍ – JAROSLAV KUCHAŘ a ZDENĚK JANČAŘÍK

ŠÉFOVÉ PORTÁLU DOPORUČUJÍ – JAROSLAV KUCHAŘ a ZDENĚK JANČAŘÍK

Datum: 31.3.2010

Portál vám po celý březen přinášel tipy na zajímavé tituly, které doporučovali naši autoři. Poslední příspěvek jsme vyhradili dvěma nejdůležitějším mužům Portálu – řediteli a šéfredaktorovi. Nechte se inspirovat…

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY A ČTENÁŘŮ S TIPEM ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Doporučují Ing. JAROSLAV KUCHAŘ (ředitel Portálu) a PhDr. ZDENĚK JANČAŘÍK (šéfredaktor Portálu)

Vaše nejoblíbenější kniha/knihy?
JK: Tenké, vtipné a moudré. Takových naštěstí moc není. Někdy si pomáhám tím, že si vyberu jen některé kapitoly. Např.: první kapitola Plná slávy (Bruce Marshall), druhá kapitola Medvídek Pú (Alan Alexander Milde), třetí kapitola Haló, Jácíčku (Daisy Mrázková), šestá kapitola Děvčátko Momo a ukradený čas (Michael Ende), osmá kapitola Evangelium podle Jana (Bible NZ).
ZJ: Momentálně jsem v zajetí knihy Bílá na černém ruského autora se španělským jménem Rubena Davida Gona Gallega z prostředí sovětských dětských domovů a penzionů (vydala Revolver Revue 2010). Kniha ukazuje netušené možnosti prózy, která je opravdu prožitá, a ne jen vymyšlená a vykonstruovaná, jak je tomu u většiny současné literární fikce.

Co právě čtete?
JK: Nečtu, luštím sudoku. Tahle jsou opravdu těžká. Koupil jsem je u Kanzelsbergera.
ZJ: Kunderův román L’ Identité ve francouzštině. Je to dílo, které dosud nevyšlo v češtině a zkouším mu porozumět v jazyce, v němž bylo napsáno.

Váš tip na knihu z Portálu:
JK: Abychom zůstali u těch tenkých: Malý princ v nás (Mathias Jung), Úvod do neštěstí (Paul Watzlawick), Stopy spásy (Eugen Drewermann).
ZJ: Zhruba za tři týdny vyjde knižní rozhovor, v němž se v roli zpovídaného ocitl Karel Hvížďala – Interviewer. Je to kniha, která nastavuje nelítostné zrcadlo současnému mediálnímu provozu v české kotlině, důkladná analýza současné žurnalistiky a zároveň čtivá sonda do interviewerovy duše.

Na kterou knihu se těšíte, až se objeví na pultech?
JK: Těším se spíše na knihy, které z pultů mizí. Věřím, že to bude i rozhovor Pavly Hájkové s Jaromírem Štětinou Brutalita moci, který právě vychází, nebo Červená kniha C. G. Junga, která vyjde na podzim k 20. výročí Portálu.
ZJ: Jsem napjatý, jak dopadne velký projekt Portálu – překlad objemného rukopisu Červené knihy C. G. Junga. Jsem na tu knihu opravdu zvědav!


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0