Portál.cz > Aktuality > ŠIKANA A JEJÍ ŘEŠENÍ V KNIZE I NA SEMINÁŘI

ŠIKANA A JEJÍ ŘEŠENÍ V KNIZE I NA SEMINÁŘI

Datum: 15.9.2011

Šikana, kyberšikana a jak je řešit je hlavní námět několika knih Portálu a také seminářů Michala Koláře, na které vás zveme. Budou se konat v Portálu 5. 10. a 9. 11. Michal Kolář na nich bude s účastníky prakticky i teoreticky probírat správné postupy, jak šikanu rozpoznat a jak se v dané situaci zachovat se zaměřením na školní prostředí.

Michal Kolář bude v Portálu vést dva semináře o šikaně, které na sebe obsahově navazují. Pro získání komplexních informací i praktických zkušeností doporučujeme absolvovat oba semináře. První i druhý seminář na sebe vždy časově navazují v jednom dni (dopoledne, odpoledne).

První seminář Školní šikana a kyberšikana I chce napomoci účastníkům orientovat se ve správném postupu první pomoci při školní šikaně a kyberšikaně. Obsah výcvikového semináře je zredukován do minimálního metodického celku, který lze použít v praxi. Seminář je zaměřen na přípravu frekventantů ve speciální teorii, zejména praxi v poznávání jednotlivých stadií a rozpoznání forem šikanování, metodiku diagnostiky a nápravy tohoto destruktivního fenoménu. Seminář má akreditaci MŠMT.

Termíny:
5. 10. 2011, 8.30 – 12.15 hodin
9. 11. 2011, 8.30 – 12.15 hodin

Cena: 600 Kč
Přihlášky zde

Ve druhém semináři Školní šikana a kyberšikana II probíhá nácvik devíti kroků při řešení počáteční šikany. Uvedená metoda patří do skupiny scénářů, které škola zvládne sama. Jde o základní přístup, jehož zvládnutí umožní pedagogům razantně a bezpečně zastavit šikanování a napomůže porozumět dalším variantám první pomoci. Na praktických příkladech se účastníci seznámí s bezpečnou metodou diagnostiky a vyšetřování šikanování a se strategiemi, jak jednat v krizových situacích i s možnostmi léčby dětských skupin, v nichž šikana propukla. Seminář má akreditaci MŠMT.

Termíny:
5. 10. 2011, 12.45 – 16.30 hodin
9. 11. 2011, 12.45 – 16.30 hodin

Cena: 600 Kč
Přihlášky zde

Lektor: PhDr. Michal Kolář, etoped a psychoterapeut, se dlouhodobě zabývá problematikou šikanování, v této oblasti patří v ČR mezi přední odborníky. Spolupracuje s MŠMT ČR na koncepci prevence. Je autorem publikací Nová cesta k léčbě šikany (2011) a Bolest šikanování (2005).

Knihy k tématu šikana a kyberšikana


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0