Portál.cz > Aktuality > Soutěž o knihu Východní filozofie

Soutěž o knihu Východní filozofie

Autor: Petr Matějček | Datum: 4.5.2009

Připravili jsme pro vás soutěž o knihu Východní filozofie, která seznamuje populární formou čtenáře s hlavními směry a myšlenkovými proudy, které utvářely společenské normy a myšlení východních civilizací. Pokud správně zodpovíte následující tři otázky, a usměje se na vás štěstí při losování trojice výherců, obdržíte knihu prostřednictvím České pošty.


1) Marxismus byl v Číně nejsilnější formou západního myšlení a zejména ve 30. a 40. letech 20. století inspiroval sociální reformu, která vedla k čínské revoluci. Jak se jmenovala oficiálně přijátá zvláštní čínská verze marxismu?

a) Maoismus
b) Džinismus
c) Wu-wej

2) Filozof a mudrc Konfucius žil přibližně před 2500 lety. O jeho životě toho víme jen málo a o autorství některých děl, které jsou mu připisovány se vedou spory. O jednom jeho dílo však není nejmenších pochyb. Které to je?

a) Hovory
b) O pravdě, lásce a zradě
c) Zákony světa a vesmíru

3) Bhagavadgíta je slavný text, zasazený do širšího rámce díla nazvaného Mahábhárata, které popisuje drama dvou válčících rodů, v nichž se řadě filozofických myšlenek dostává konkrétního uplatnění skrze jednání postav. Jak zní doslovný překlad názvu Bhagavadgíta v češtině?

a) Píseň Vznešeného
b) Píseň O boji
c) Píseň VítězůOdpovědi na otázky, společně s vaším jménem, příjmením a poštovní adresou, posílejte na e-mail: soutez(zavináč)portal.cz
Třem vylosovaným výhercům zašleme knihu: Východní filozofie
Uzávěrka soutěže: 17. května 2009Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0