Portál.cz > Aktuality > SVĚTOVÝ DEN PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ

SVĚTOVÝ DEN PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ

Datum: 8.11.2012

Portál je mediálním partnerem Světového dne předčasně narozených dětí, který letos oslavíme 20. listopadu. Občanské sdružení Nedoklubko připravilo bohatý program pro odborníky i laiky. Oslavy vyvrcholí předáním Ceny Purpurového srdce.

logo_purpurove-srdce_2

17. listopad je Světovým dnem předčasně narozených dětí - Prematurity Day a purpurová barva jeho symbolem. Přijďte jej oslavit! Přijďte se podívat do nádherných prostor Primátorské rezidence v Praze, naučit se více z péče o nedonošená miminka a podpořit kandidáty na cenu Purpurového srdce 2012. Na organizaci akce se podílí Nedoklubko, o.s., a Česká neonatologická společnost.

20. listopadu 2012
8.30 – 15 konference
17 – 19.30 slavnostní večer
Primátorská rezidence, Mariánské náměstí 1, Praha 1

Program akce najdete zde, stačí se jen zaregistrovat.

Na slavnostním večeru budou opět předávána čtyři Purpurová srdce, a to Purpurové srdce Nedoklubka, Purpurové srdce České neonatologické společnosti, Purpurové srdce rodičů pro zdravotní sestru a Purpurové srdce rodičů pro lékaře. Pro svoji účast na slavnostním večeru
se registrujte zasláním zprávy na liskovcova@nedoklubko.cz.

Cílem mezinárodního dne je upozornit veřejnost na problematiku předčasně narozených dětí, poskytnout jí dostatek informací a pomoci nedonošeným dětem i jejich rodičům. Šance předčasně narozených dětí přežít a uchovat si zdraví rostou, když je dobrá spolupráce neonatologa, pediatra a informovaných rodičů.

Ročně se v celém světě narodí více než 13 milionů dětí předčasně, tzn. dříve než ve 37. týdnu těhotenství. V ČR se v r. 2010 před tímto termínem narodilo více než 9000 dětí, v průměru každé osmé dítě. Česká republika se stále řadí mezi špičky v péči o předčasně narozené děti.

Občanské sdružení Nedoklubko a Česká neonatologická společnost vyhlašují již třetím rokem Ceny Purpurové srdce, jež mají za cíl odměnit ty, kteří se na záchraně tisíců dětí podílejí s výbornými výsledky, a upozornit společnost na obor neonatologie a problematiku předčasného porodu.

Více o akci na www.purpurovesrdce.cz

Bližší informace o problematice předčasně narozených dětí najdete na www.nedoklubko.cz.
Nakladatelství Portál vydalo v roce 2009 knihu Narodilo se předčasně, průvodce péčí o nedonošené děti v prvním roce jejich života. Více nahttp://obchod.portal.cz/produkt/narodilo-se-predcasne/.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0