Portál.cz > Aktuality > Mentální kondici je třeba trénovat v každém věku

Mentální kondici je třeba trénovat v každém věku

Datum: 6.8.2017

S novou knihou od Jany Bílkové může cvičit a trénovat své mozkové závity úplně každý, bez ohledu na věk. Stačí vlastně, aby jen uměl číst...

Trénink mentální kondice

Knížka je určena všem, bez ohledu na věk, kdo si chtějí zábavnou formou procvičit mozek, zlepšit jeho kondici nebo si třeba jen zkrátit čekání či dlouhou chvíli. Cvičení jsou zaměřena na hry a cvičení s písmeny, slovy a větami, čili se soustřeďují na oblast verbální inteligence. Procvičováním lze zlepšit celkovou mentální kondici, tempo a pružnost a optimalizovat si mozkovou kapacitu. Zaměření na verbální oblast ale zdaleka neznamená, že by kniha rozvíjela pouze tento aspekt našich mentálních schopností – mnohé techniky totiž vyžadují intenzivní pozornost z hlediska kvantity i kvality, zaměřují se na vytváření nového ze známého nebo poskytují jen omezená vodítka k nalezení řešení. Proto rozvíjejí a zlepšují i pozornost a její extrémní formu – koncentraci, myšlení a kreativitu.

PhDr. Mgr. Mgr. Mgr. Jana Bílková, Ph.D., je psycholožka, překladatelka knih a tlumočnice, učí na univerzitách, akademiích a univerzitách třetího věku, má přednášky v knihovnách a v aktivizačních programech pro seniory.

Ukázky:

Mentální kondici je třeba trénovat v každém věku

Chcete více cvičení pro seniory? Zkuste Vlastivědnou knížku pro vzpomínání a procvičování paměti

Mentální kondici je třeba trénovat v každém věku


Hodnoťte a doporučte:Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0