Portál.cz > Aktuality > Tři zářezy na pažbě v katalogu Nejlepší knihy dětem

Tři zářezy na pažbě v katalogu Nejlepší knihy dětem

Datum: 20.10.2017

Zabodovali jsme s našimi knihami, a tak je můžete najít ve výběru toho nejlepšího z dětské literatury pro děti na rok 2016/2017.

Tři zářezy na pažbě v katalogu Nejlepší knihy dětem

Aby se rodiče, ale také knihkupci nebo knihovny lépe orientovali v záplavě knižní produkce, vydává Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY katalog Nejlepší knihy dětem. Pro tento rok v něm nakladatelství Portál má tři zástupce, které odborná porota vybrala mezi 52 nejlepších českých knih pro děti a mládež. A které to jsou?

Sužují vás předpony s- a z-? Neztrácejte hlavu, Standa vám pomůže!

Strasti zkoušeného Standy je dílo dvojice Lenky Zemanové a ilustrátorky Michaely Bergmannové. Ve snaze ulehčit školákům nástrahy předpis s- a z- sestavily předponostroj a také strhující zprávu o předponách a strašpytlovi Standovi. Kouzelné ilustrace a vtipný text vytvořily knihu, se kterou učení nebolí. Obtížnostem českého pravopisu se věnuje i jejich předchozí kniha Výři nesýčkují.

Jde sem lesem

Jde sem lesem napsala Daniela Krolupperová jako další příspěvek do série „bylinkových“ pohádek. Děti zabloudí v příběhu malého Toníka do lesa a při dobrodružství se seznámí s některými léčivými rostlinami a pochopí, že každá rostlina má na světě své místo. Na konci každé kapitoly mohou své znalosti upevnit pomocí otázek. Ilustrace Evy Chupíkové dotvářejí kouzelnou atmosféru lesního putování. Kniha je určena dětem mladšího školního věku, k předčítání i předškolákům, jejich rodičům a učitelkám mateřských škol. Další bylinkové knížky najdete na e-shopu.

První čtení se rozrostlo o Polární pohádku

Polární pohádka z edice První čtení je z pera Daniely Krolupperové a originální podobu jí vtiskla ilustrátorka Michaela Bergmannová. Putování neposlušné sněhové vločky je exkurzí do polárního světa zvířat i lidí a není vůbec jednotvárně bílé, ale hýří barvami a napštím. Podaří se vločce vrátit domů k mamince?


Hodnoťte a doporučte:Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0