Portál.cz > Aktuality > TVŮJ ŽIVOT V KOMIKSU

TVŮJ ŽIVOT V KOMIKSU

Datum: 24.10.2011

Tvůj život v komiksu je originální, zábavná, hravá a interaktivní knížka pro dospívající kluky a holky. Můžou si totiž s její pomocí vytvořit vlastní komiks – o tom, co je baví, co si myslí, co prožívají, co je trápí. Není třeba být výborný kreslíř, stačí obyčejná tužka a nápad. Zábava zaručena!

Tvůj život v komiksu napsal americký autor Bill Zimmerman a ilustroval Tyler Page. Autor vychází z toho, že komiks se v poslední době stal oblíbeným dětským žánrem. Ve své knížce však nepředkládá jen příběh, který by si děti přečetly, a to je vše. Nabízí něco nového - chce děti zejména ve věku od 9 do 13 let podnítit, aby si vytvořily svůj vlastní komiks.

Děti mohou na komiksech, které kniha obsahuje, aktivně spolupracovat doplňováním textů či obrázků. Tak jim knížka umožní:

  • kreslit a psát o vlastním životě,
  • rozhodovat, co komiksové postavy říkají nebo si myslí,
  • dokreslovat a dotvářet příběhy,
  • relaxovat, hrát si a tvořit,
  • zamýšlet se nad tím, kdo jsem.

Rodiče se nemusejí obávat koupit Tvůj život v komiksu svým dospívajícím potomkům. Komiks totiž baví jak děti, které čtou rády, tak i ty, které mají ke knížkám vlažný vztah. Pokud teenageři pustí rodiče do svých příběhů, možná se dospělí touto cestou dozvědí hodně ze života svých dětí, který doposud neznali. Témata v knížce jsou organizována do osmi kategorií: šikana a její prevence; stres, vztek a nejistota; sociální sféra; přátelství; rodinný život; pocity a identita; tvořivost a představivost; cíle a úspěchy.

Tvůj život v komiksu dobře využijí při práci se žáky a studenty také učitelé. Komiks nabízí zábavu a kreativní způsob, jak procvičovat čtení, psaní, slovní zásobu a schopnost vypravovat. Hodí se do hodin českého jazyka, občanské nebo rodinné výchovy, do výtvarné výchovy a některá témata se týkají i dalších předmětů. Knížka obsahuje mnoho témat a otázek, které je možno rozvíjet do dalších aktivit. Tvůj život v komiksu je také vhodnou pomůckou pro žáky a studenty s autismem, poruchami učení nebo jinými speciálními potřebami. Komiks je skvělý způsob, jak pomoci těmto dětem, aby lépe porozuměly svým emocím, připravovaly se na společenské vztahy a komunikaci s druhými a uměly se vyjádřit. Komiks je taky vhodnou učební pomůckou pro žáky, kteří se lépe učí vizuálně. Je to i způsob, jak mohou děti mluvit o svých problémech, jako je stres nebo šikana.

Bill Zimmerman je autorem řady knih pro děti, jejich rodiny a školy. Zabýval se interaktivními způsoby vzdělávání mladých, za které byl dvakrát nominován na Pulitzerovu cenu. Tyler Page působí na Vysoké škole umění a designu v Minneapolis a je autorem mnoha komiksů.

Více informací o knize Tvůj život v komiksu získáte na http://obchod.portal.cz/produkt/tvuj-zivot-v-komiksu/.

Volné listy z české verze ke stažení: http://www.portal.cz/komiks/45402/


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0