Portál.cz > Aktuality > Týden knihoven se bude odehrávat na 308 místech

Týden knihoven se bude odehrávat na 308 místech

Datum: 5.10.2015

Již 19. ročník Týdne knihoven láká všechny čtenáře bez rozdílu k aktivitám a setkáním. Během Maratonu čtení se budete moci setkávat s autory a překladateli literárních děl i odborné literatury.

Místo ohňostrojů nabízejí knihovny VŘSČ - VELKÉ ŘÍJNOVÉ SPOLEČNÉ ČTENÍ a doporučují Čapka, Němcovou, ale i Kiplinga nebo Bulgakova.

Hlavním tématem Týdne je Zažijte knihovnu jinak.

Ministr kultury ČR u příležitosti Týdne knihoven udělí cenu KNIHOVNA ROKU 2015 za dlouhodobé zásluhy o rozvoj knihovnictví v obcích nebo mimořádný přínos k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil pro rok 2015 pošesté soutěž o nejlepší Městskou knihovnu roku 2015. Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy, a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb.

V Městské knihovně v Praze, pobočka Smíchov, najdete naši interaktivní výstavu Viktorka a její dobrodružství, seznam všech akcí pořádaných v rámci Týdne zde. Po celé republice se ve víc jak třech stovkách knihoven konají akce. Tak si je užijte.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0