Portál.cz > Aktuality > Viktorka získala Zlatou stuhu!

Viktorka získala Zlatou stuhu!

Datum: 25.5.2015

Viktorka a vesmírná dobrodružství (Klára Smolíková, Honza Smolík) získala cenu Zlatá stuha 2015 v kategorii komiks! Gratulujeme autorům!

viktorka_a_vesmirna_dobrodruzstvi

Zlatou stuhu udělují odborné poroty každoročně nejlepším původním českým knihám pro děti a mládež. Do nominace se letos dostaly dvě knížky z Portálu: Viktorka a vesmírná dobrodružství (Klára Smolíková, Honza Smolík) a Pohádky do kapsy (Stanislava Reschová). Na vrchol nakonec došla Viktorka. A co to je za knížku?

Klára Smolíková, Honza Smolík: Viktorka a vesmírná dobrodružství

Viktorka je výzkumnice a žákyně galaktické školy. Putuje nekonečným vesmírem na palubě kosmické lodi Lítavice a spolu s pilotem Žabžou a navigátorem Flájem zažívá různá dobrodružství. Komiksové příběhy vycházely ve Čtyřlístku v letech 2004–2010, Portál je vydal v roce 2014 v ucelené podobě.

Kniha zaznamenala na trhu velký ohlas. Doprovází ji zájem médií a řada pochvalných recenzí.
Největšími dosavadními oceněními bylo její zařazení do katalogu Nejlepší knihy dětem 2013/2014, kam se ročně probojuje pouze 35 titulů české produkce pro děti (vydává SČKN a česká sekce IBBY),
a nyní taky ocenění Zlatá stuha 2015.

Viktorka putuje po Česku taky v podobě interaktivní výstavy pro děti. Po Galerii umění pro děti a Chodovské tvrzi v Praze se na léto stěhuje do Knihovny Jiřího Mahena v Brně (30. 5.-28. 8.). Děti budou svými aktivitami výstavu neustále vlastnoručně dotvářet. Určitě například mají svoji představu, jak vypadá mimozemšťan, a tu hned na místě ztvární. A na některých planetách se mohou setkat s nebezpečnými tvory, které je možné zneškodnit pouze přesnou trefou míčkem. Motivaci k přečtení celé knížky pak dodá deset závěsných panelů s ukázkami z jednotlivých Viktorčiných komiksových příběhů.

Více o knize Viktorka a vesmírná dobrodružství včetně stažení obálky v tiskové kvalitě.

Viktorka má také svoji vlastní facebookovou stránku.

 

Viktorku si můžete pozvat i do školy nebo knihovny: Klára Smolíková vede interaktivní pořady (nejen) o komiksu, s nimiž navštívila již desítky základních škol. Ohlasy na tvůrčí dílny najdete rovněž na facebookové stránce Viktorky.

Vše o výstavě Zlatá stuha.
Více o soutěži Zlatá stuha.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0