Portál.cz > Aktuality > Východní filozofie: výherci soutěže

Východní filozofie: výherci soutěže

Autor: Petr Matějček | Datum: 27.5.2009

Přinášíme vyhodnocení soutěže o knihu Východní filozofie. Odpovědí jsme obdrželi přes šest desítek. Převážná většina účastníků správně zodpovědela soutěžní otázky a z nich jsme vylosovali trojici výherců. Výhra poputuje do Brna, Pardubic a Holešova. Na další soutěž o knihu, z produkce nakladatelství Portál, se můžete těšit v letních měsících.

Správné odpovědi jsou vyznačené tučně:


1) Marxismus byl v Číně nejsilnější formou západního myšlení a zejména ve 30. a 40. letech 20. století inspiroval sociální reformu, která vedla k čínské revoluci. Jak se jmenovala oficiálně přijatá zvláštní čínská verze marxismu?

a) Maoismus
b) Džinismus
c) Wu-wej

2) Filozof a mudrc Konfucius žil přibližně před 2500 lety. O jeho životě toho víme jen málo a o autorství některých děl, které jsou mu připisovány se vedou spory. O jednom jeho dílo však není nejmenších pochyb. Které to je?

a) Hovory
b)
O pravdě, lásce a zradě
c) Zákony světa a vesmíru

3) Bhagavadgíta je slavný text, zasazený do širšího rámce díla nazvaného Mahábhárata, které popisuje drama dvou válčících rodů, v nichž se řadě filozofických myšlenek dostává konkrétního uplatnění skrze jednání postav. Jak zní doslovný překlad názvu Bhagavadgíta v češtině?

a) Píseň Vznešeného
b) Píseň O boji
c) Píseň Vítězů


Vylosovaní výherci odbrží knihu Východní filozofie prostřednictvím České pošty:

Helena Nebeská (Brno)

Jan Dvořák (Pardubice)

Jitka Hoglová (Holešov)
 
Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0