Portál.cz > Aktuality > Vyjádření k pasáži z knihy Zábavný pravopis Ivy Novákové

Vyjádření k pasáži z knihy Zábavný pravopis Ivy Novákové

Datum: 8.1.2016

V českých médiích nedávno rozvířil vody případ kreslíře časopisu Čtyřlístek, který propašoval nevhodné detaily do jinak nezávadných ilustrací. Pozornost zaměřená na ochranu před nevhodným obsahem ale nabrala až příliš karatelských měřítek. Naší knize o pravopisu je vyčítáno, že nabádá žáky k sebevraždě.

Kniha Zábavný pravopis Ivy Novákové (1. vydání 2009) se od svého vydání před sedmi lety setkala s dobrým čtenářským přijetím, o čemž svědčí i řada dotisků. Důvodem je způsob, jakým prezentuje obtížnou oblast českého jazyka, vyjmenovaná slova. V podstatě samotného zadání takové knihy, jímž je vytvořit řadu neotřelých cvičných vět na omezený seznam slov, leží stále aktuální pedagogická výzva. Není pochyb o tom, že se to paní Ivě Novákové povedlo. Vytržená pasáž z celé knihy nyní způsobila menší podiv, jde nicméně o text se zjevnou nadsázkou, jehož těžištěm je vtip, funkčně nasazený právě na vyjmenovaná slova po L. Hledat v tom něco více je zjevně samoúčelné. Doufáme, že si mnozí čtenáři ofoceného textu, který koluje českým internetem, aspoň tato vyjmenovaná slova zopakovali, zvláště nyní, v době, kdy dochází k odečtu plynoměrů.

Redakce nakladatelství Portál

Vyjádření k pasáži z knihy Zábavný pravopis Ivy Novákové


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0