Portál.cz > Aktuality > ZEMŘEL CLAUDE LÉVI-STRAUSS

ZEMŘEL CLAUDE LÉVI-STRAUSS

Autor: Petr Ráček | Datum: 4.11.2009

Včera 3. listopadu ve věku 100 let zemřel Claude Lévi-Strauss, zakladatel strukturální antropologie, jedna z nejvýznamnějších osobností naší doby. V Portálu vyšla v září knižní novinka, která představila tohoto antropologa a klasika strukturalismu netradiční formou – v grafickém zpracování.

Kniha Lévi-Strauss a strukturální antropologie je svým tématem odborná, svým zpracováním však velmi čtivá a hravá. V komiksové podobě plné ilustrací, fotek a koláží se o Lévi-Straussovi dozví čtenáři vše podstatné od narození, dětství, studium přes jeho přístup k antropologii až po zcela nové pojetí antropologie na principu strukturalismu, které dosavadní přístupy obrátilo v mnohém naruby.

Knihu napsal Boris Wiseman, antropolog, který vyučuje strukturální antropologii na univerzitě v britském Durhamu. Měl tu čest strávit s Lévi-Straussem mnoho hodin a hovořit s ním o všech podstatných tématech. Kniha stojí také na již zmiňovaných ilustracích a fotokolážích. Jejich autorkou je Judy Groves.

Více o knize včetně ukázek na http://obchod.portal.cz/produkt/levi-strauss-a-strukturalni-antropologie/
Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0