Portál.cz > Aktuality > Zkuste knihu Po stopách Karla IV. naživo!

Zkuste knihu Po stopách Karla IV. naživo!

Datum: 8.12.2016

Vydejte se s dětmi, rodiči nebo školní třídou do expozice o Karlovi IV. do Muzea hlavního města Prahy. Vyzkoušíte si, jaké to bylo ve středověku a prožijete i kus životního příběhu velkého panovníka.

Hádanky i ukázky z kronik - S dětmi po stopách Karla IV.

V rámci I. etapy expozice Praha Karla IV. se Muzeum hlavního města Prahy orientuje i na menší návštěvníky, kterým téma zprostředkovává za pomoci bohatě ilustrované knihy nakl. Portál – Po stopách Karla IV. Na konceptu výstavy se podílela autorka Lenka Pecharová i ilustrátorka Michaela Bergmannová. Ta provedla řadu působivých kreseb přímo na stěnu dětské herny, jejíž schéma odpovídá kapitolám knihy a doplňuje ji tak o aktivní složku. Děti se mohou těšit na šest domečků, ve kterých prožijí část příběhu velkého vladaře a vyzkouší si tak řadu aktivit z jeho doby. K poslechu bude dobová hudba a pro odpočinek slouží zákoutí s polštářky a knihou samotnou.

V Domě U Zlatého prstenu blízko Staroměstského náměstí je od 13.12. 2016 otevřena výstava přístupná denně od 9 do 20 hod. Adresu a dopravní spojení najdete zde.

Kromě knihy seženete na místě třeba placku s Karlem a další suvenýry.
Dejte nám do komentářů vědět, jak se vám na místě líbilo!

Tisková zpráva ke stažení zde.

Knihu Po stopách Karla IV. koupíte zde.

Kniha Po stopách Karla IV. ožije díky výstavě v muzeu Kniha Po stopách Karla IV. ožije díky výstavě v muzeu Kniha Po stopách Karla IV. ožije díky výstavě v muzeu


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0