5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

2/2011

Mami, úča si na mě zasedla!

Marie Těthalová, 20.1.2011

Když se dítě ve škole necítí dobře, může to mít řadu příčin. Učitelé jsou lidé jako všichni ostatní a mohou mít své oblíbence i neoblíbence. Nepříjemné pocity ze školy mohou ale být i signálem, že dítě někdo šikanuje.

Celý článek

Dítě v rodičovské posteli: host, nebo vetřelec?

Eva Jedelská, 20.1.2011

Naše dítě ve vlastní postýlce prostě neusne. Manžel každou noc putuje na pohovku. Už jsme zapomněli, co je to partnerská intimita… Podobných stesků najdeme na rodinných diskuzních fórech plno. Mohlo by se zdát, že „pustit“ potomka do postele je největší výchovný přehmat, jaký můžeme spáchat.

Celý článek

Dítě v rodičovské posteli: host, nebo vetřelec?

Život jako kreslený film

Eva Jedelská, 20.1.2011

Když člověk poprvé v životě vkročí do animačního studia, chtě nechtě ztratí profesionalitu, začne dělat „jéé!“ a okouzleně se rozhlížet po dekoracích. Dvě vlídné mladé ženy, které tu strávily poslední dva roky nad novým animovaným Fimfárem, to naštěstí chápou. Trpělivě ukazují a vysvětlují. Při téhle profesi jiné než trpělivé snad ani být nemůžou...

Celý článek

Život jako kreslený film

V Čechách vařečka, v Británii kartáč

Jan Černý, 20.1.2011

Novorozence a miminka zajisté chrání všeobecně platný „zákaz” jakéhokoli násilí. Jinak je ale fyzický trest v naší kulturní tradici stále ještě chápán jako jeden z běžných nástrojů při výchově. Změní se to?

Celý článek

V Čechách vařečka, v Británii kartáč

Fyzické tresty.Obejdeme se bez nich?

Eva Labusová, 20.1.2011

Fyzické trestání dětí ve škole i doma je již ve většině evropských zemí zákonem zakázáno. Česká republika zůstává výjimkou. Zákaz fyzických trestů platí u nás pro školu, v soukromí jsou ale dosud často užívány.

Celý článek

Fyzické tresty.Obejdeme se bez nich?

Děti a my 2/2011

Eva Jedelská, 20.1.2011

Jsou fyzické tresty „tabu“, nebo se bez nich při výchově svých dětí občas neobejdeme? Nad touto otázkou se zamýšlíme v únorovém čísle časopisu Děti a my. Téma doplňuje článek psychoterapeuta Jana Černého V Čechách vařečka, v Británii kartáč, ve kterém se dozvíte, že zákazy jako trest nefungují a že dětská lež nemusí být vždycky hrdelním zločinem. O tom, jak se dělá animovaný film a jak jde taková krásná, ale náročná práce dohromady s maminkovstvím jsme si popovídali s Denisou Grimmovou-Abrhámovou a Kristinou Dufkovou, spoluautorkami nového českého filmu Fimfárum, do třetice všeho dobrého. Také vás děti vytlačují v noci z postele? Pro někoho je dítě v rodičovské posteli vetřelec, pro jiného vítaný host. V našem článku se pokoušíme zhodnotit všechna pro a proti společného spaní dětí s rodiči. „Mami, úča si na mě zasedla!“ Pokud váš školák něco takového tvrdí, zachovejte klid a pokuste se vypátrat, co se vlastně stalo. Když si opatrně promluvíte s „nespravedlivou“ učitelkou, možná zjistíte, že jde jen o nedorozumění.

Celý článek

Děti a my 2/2011

V Čechách vařečka, v Británii kartáč

20.1.2011

Novorozence a miminka zajisté chrání všeobecně platný „zákaz“ jakéhokoli násilí. Jinak je ale fyzický trest v naší kulturní tradici stále ještě chápán jako jeden z běžných nástrojů při výchově. Změní se to?

Celý článek

Jak mluvit s dospívajícím

~ Marie Nováková, 20.1.2011

Tolik jsme se těšili, až vyrostou, a teď se nám skoro ztrácejí. Mluví jakoby jiným jazykem. „Můj krásný motýlek se mi zakuklil v nevzhlednou housenku!“ Co se stalo? Proč je najednou mezi námi zeď?

Celý článek

Fyzické tresty.

20.1.2011

Obejdeme se bez nich?

Celý článek

Život jako kreslený film

20.1.2011

rozhovor s výtvarnicí Denisou Grimmovou -Abrhámovou a režisérkou Kristinou Dufkovou

Celý článek

1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola