5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

12/2011

Rodičovství jako potkávání se sebou samým

~ Veronika Čermáková, 16.11.2011

Ve své praxi se denně setkávám s příběhy o rodičích a dětech, o přijetí a nepřijetí, o dávání a braní. Přestože mí klienti - muži i ženy - přicházejí do terapie s nejrůznějšími tématy a trápeními, stopy vedou vždy do jejich vlastního dětství.

Celý článek

Jak příchod dítěte změní život ženy

~ Lea Takács, 16.11.2011

Ačkoliv je mateřství a péči o děti obecně přiznávána velká hodnota, sociální status ženy na mateřské nebo rodičovské dovolené je relativně nízký. Kolegové v práci ji často vnímají jako někoho, kdo vypadl ze hry, bezdětní přátelé omezují návštěvy kvůli vysoké hladině hluku a i uznalí manželé či partneři se obtížně vyrovnávají s tím, že je večer žena nevítá plná sil a příjemně naladěná.

Celý článek

Poporodní deprese: Duševní porucha, nebo přirozená reakce?

Eva Labusová, 16.11.2011

Postihuje zhruba každou desátou ženu. Projeví se obvykle do čtyř týdnů po porodu a ohrožuje jak vytváření vzájemného pouta matky a dítěte, tak vztahy s manželem a v rodině vůbec. Pokud se rozvine, je třeba rychle vyhledat pomoc odborníka. Vůbec nejúčinnější je však využít možností prevence, díky které k poporodní depresi u mnoha žen vůbec nemusí dojít.

Celý článek

Dala jsem synovi nejkrásnější dar - přirozený porod

~ Jana Hejnicová, 16.11.2011

V této rubrice chceme dát prostor zkušenostem vás, našich čtenářek a čtenářů. Těšíme se na vaše prožitky, stejně jako na vaše obecná zamyšlení či náměty, co lze udělat pro to, aby maminky, děti a celé nové rodiny vycházely z porodu zdrávy a posíleny. Pište na deti@portal.cz seriál Porodní příběhy

Celý článek

Je vhodné dávat dítěti dudlík, nebo ne?

~ Mgr. Vlasta Jirásková, 16.11.2011

miminka a my

Celý článek

Když budíček natahuje měsíček

Kateřina Lipinská, 16.11.2011

Vstávání do tmy je jednou z nejnepříjemnějších tváří podzimu. Proč je to oproti vstávání do světla takový rozdíl? A dá se s tím něco dělat?

Celý článek

Děti a my 12/2011

Hana Zahradníčková, 10.11.2011

Konec roku bývá časem k bilancování. Bilanční je i téma prosincového čísla Děti a my, které nese název Co nám rodičovství dává a co nám bere? O složité výchově v chaosu globálního propojení a o tom, že víc než kdy jindy je třeba dětem nabídnout živé vztahy a dávat do souvislostí informace, mluví v rozhovoru sociální ekolog Ivan Rynda. Co se děje s psychikou ženy během porodu a po něm? Je poporodní deprese duševní nemoc, nebo přirozená reakce na novou situaci? Na tyto otázky odpovídá rubrika Těhotenství a porod. Tématem zkracujících se dní a dlouhých nocí je ranní vstávání do tmy. Jak přesvědčit dítě, že by mělo vstávat, když ono má ještě noc, a jak se přitom nezbláznit? Žijeme v době, kdy rozvodem končí každé druhé manželství, mnoho párů spolu zůstává jen kvůli dětem. Proč tomu tak je, co všechno zvážit, než se k definitivnímu kroku rozhodneme, na to se pokouší odpovědět článek Já už s tebou být nechci. Je důležité, aby se děti zdravě stravovaly, aby uměly odolávat nabídce sladkostí a dalších prázdných kalorií? Má je o tom přesvědčovat rodina, nebo škola? Kdo naučí naše děti zdravě jíst?

Celý článek

Děti a my 12/2011

 1 2 3
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola