5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

1/2012

Tvářičky vašich dětí

21.12.2011

Rádi fotografujete? Daří se vám pěkné snímky vašich dětí? Ukažte je i ostatním rodičům! Několik povedených fotografií každý měsíc otiskneme a jednu vylosovanou odměníme dárkem.

Celý článek

Indické děti se odmalička učí memorovat fakta

Marie Těthalová, 21.12.2011

Maruška a Karel Dvořákovi, lékařka a strojní inženýr, strávili rok mezi dětmi v indickém městečku Deodurga. Pracovali jako dobrovolníci na tamním internátě, kde žijí děti ve věku pět až patnáct let.

Celý článek

Leden u ledu

Radka Rubešová, Veronika Kirchnerová, 21.12.2011

„Je-li teplo v lednu, sahá bída ke dnu,“ říká jedno z přísloví. Pro naše lednové tvoření by teplo opravdu znamenalo bídu. Chceme vás totiž tentokrát pozvat k malování na led a ledem. Kdyby přece jen došlo na teplo, pomůže mraznička, ale led z venku je tak nějak voňavější.

Celý článek

pošta

21.12.2011

Pište nám!

Celý článek

anketa

21.12.2011

Jak plánuji čas s dětmi a co se mi osvědčilo

Celý článek

Vůně starých časů

21.12.2011

Když otevřete nejnovější knížku Olgy Černé Z domu a zahrady a přivoníte k ní, je to, jako byste otevírali pomyslné dveře do starého domu, o kterém se tu vypráví. Do starého venkovského domu, který je trošku zatuchlý, ale zároveň to v něm voní dobrodružstvím. A o ta v něm i v přilehlé zahradě není nouze. Vyrostla dýně veliká převeliká a rázem je z ní domeček, ve kterém se dá bydlet, zábradlí ve tvaru hada s otevřenou tlamou dokáže polykat míčky a posílat je do patra, aby s nimi děti nemusely běhat nahoru, když si je chtějí posílat po schodech, tajemná zvířata, která vylézají z prasklin ve stěnách, ptáčci z kolíčků na prádlo nebo myši, co umějí psát na počítači… Oživovat neživé věci a činit z obyčejných příhod všedního dne zaznamenáníhodná dobrodružství Olga Černá umí moc dobře. Ukázala to už v knížce Kouzelná baterka či Poklad starého brouka (obě vydal rovněž Baobab). Autorka, která bydlí v Nadějkově na Jistebnicku, kde vede místní knihovnu, představuje nedoceněný poklad mezi autory dětských knížek. V případě Z domu a zahrady spojila své nadání s talentem pozoruhodné výtvarnice Evy Volfové, která své ilustrace nesype nijak snadno z rukávu, ale pracně šije a vyšívá. A právě její dům je oním tajuplným domem, o kterém je řeč.

Celý článek

Porodní plán - porodní přání

21.12.2011

miminka a my V posledních letech se upouští od používání termínu „porodní plán“ ve án“ prospěch označení „porodní přání.“ To daleko lépe vystihuje podstatu staři - porod se nedá beze zbytku naplánovat a žena či oba partneři sepisují, jak by si přáli, aby narození jejich dítěte probíhalo.

Celý článek

Největší štěstí v životě? Dělat si věci po svém

Hana Zahradníčková, 21.12.2011

O líném rodičovství. O hippies, nepoužitelných prarodičích a dovážení absintu z Čech. O tom všem a dalších věcech jsme na letošní konferenci o aktivním rodičovství v Brně hovořili s britským esejistou Tomem Hodgkinsonem, autorem knihy Líný rodič a zakladatelem Akademie lenošství, filozofie, hospodaření a radovánek.

Celý článek

Ze dne na den, z týdne na týden

Barbora Volavková, 21.12.2011

O plánování volného času dětí, jejich směrování a láskyplné improvizaci Kdo u vás doma organizuje, kdy půjdete s dětmi plavat a kdy do kina, kdy pojedete na výlet a kdy na návštěvu? Jakou roli hrají kroužky? A prarodiče a kamarádi? Rozhodují o volném čase vždy maminky, nebo to umí i tátové?

Celý článek

Já piano, ty piano...

Kamila Hantáková, 21.12.2011

Celý článek

My dva a čas…

Kateřina Rodná, 21.12.2011

Jak se děti učí chápat časové souvislosti

Celý článek

Moje Patagonie mi rozumí

Hana Zahradníčková, 21.12.2011

O užitečných plánovacích pomůckách, bez kterých by všechno bylo složitější a ne tak hezké

Celý článek

 1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola