5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

6/2012

Nikdy nebude mluvit, ale lyžuje a bezpečně ovládá iPad

Hana Zahradníčková,, 23.5.2012

Tomášek má dětskou mozkovou obrnu, lehkou levostrannou hemiparézu a vůbec nemluví, má epilepsii a mentální retardaci. Něco mu nejde vůbec a zřejmě se to vůbec nikdy nenaučí, něco zase naopak výborně, až si člověk říká, jak je to vůbec možné.

Celý článek

Kudy kam aneb Jak se neztratit na cestách

Veronika Kirchnerová, Radka Rubešová, 23.5.2012

Letní počasí láká k výletům a procházkám. Cestou je třeba sledovat nejen okolní přírodu a turistické zajímavosti, ale také mapu a turistické značky. Jinak bychom mohli zabloudit. Vyrobte si tedy dalekohled, abyste nepřehlédli důležité orientační body, a naučte se číst v mapách. Dalekohled

Celý článek

děti a média

23.5.2012

od 4 let

Celý článek

od 6 let

23.5.2012

Poetický slovníček dětem v příkladech

Celý článek

Ho Ho Argo Go!

23.5.2012

fejeton Petra Vacka

Celý článek

Chce to řád, vytrvalost a lásku, lásku, lásku...

Hana Zahradníčková,, 23.5.2012

S fotografkou a maminkou čtyř dětí Sárou Saudkovou o focení, o rodině, o mateřství, o výchově a o nahotě

Celý článek

Pošta

23.5.2012

Pište nám!

Celý článek

Anketa

23.5.2012

Považujete za důležité seznamovat děti se sexuální problematikou? Má se o to postarat škola v rámci sexuální výchovy, nebo rodiče? Řešili jste již tuto otázku u svých dětí? Jak? Před dvěma lety nám švagrová půjčila knížku Moje první kniha o sexu. Dětem se to líbilo, celkem realistické, ale vlastně se ani moc nevyptávaly. Pikantní bylo, když jim ji jednou večer četla tchyně a já „viděla“, jak se u toho potí a nejde jí to z pusy. Dlouho na to pak nepřišla řeč. Až teď občas donese dcera něco ze školy. Malůvky, slovíčka apod. Chvílemi jsem měla pocit, že mám doma puberťačku. Začala j jsem tedy vysvětlovat a zjistila jsem, že jí to j ještě nijak zvlášť nezajímá. Neptala se skoro na nic a vypadala, že ji dost otravuju. Pokud se mne děti zeptají, odpovídám relativně ochotně a po pravdě, ale sama od sebe nezačínám. Muž tuto záležitost rád přenechává mně. Ve škole bych sexuální výchovu brala. Smysluplná by mi přišla tak od deseti let, tedy pátá třída a výš, ale nevím, jestli to dnes není pozdě.

Celý článek

Moderní kápézetka pro děti

23.5.2012

Jaro a léto s příjemně teplými a dlouhými dny většina rodičů využívá k procházkám a výletům s dětmi. První krůčky v přírodě, vyjížďky na odrážedle či kole však často provází i první pády a drobné úrazy. Radost ze společného objevování okolního světa tak v okamžiku vystřídá pláč dítěte a stres mámy či táty, kteří ve zmatku marně hledají náplast nebo aspoň čistý kapesník... Na výpravy s dětmi většinou nezapomeneme svačinu, náhradní oblečení, ale je dobré mít po ruce i něco jako „krabičku první záchrany“. Zkrátka všechno, co by tak člověk mohl v tu chvíli potřebovat. Ale co to je, to všechno… Australská značka Melobaby pro vás takovou základní sadu sestavila a nabízí ji pod názvem Melorescue – malá taštička, která může předejít velkým problémům. V Melorescue jsou kdykoliv po ruce základní potřeby pro ošetření malých dětských bolístek. Melorescue obsahuje: malé nůžky, pinzetu, digitální teploměr, kleštičky na nehty, 2 čisticí ubrousky, 2 dezinfi kující ubrousky, 3 ubrousky po štípnutí hmyzu, 5 náplastí 7 x 2 cm, 4 náplasti 5,6 x 2 cm. Melorescue z lehkého a odolného nylonu je dostupná v hnědé a černé barvě, snadno se vejde do kapsy, kabelky, tašky či batohu. Více na www.mimmo.cz.

Celý článek

Je to chůze po tom světě aneb Všestranná chvála pěších výletů

Hana Zahradníčková,, 23.5.2012

Důležitý je rychlý start a pravidelnost. Prostě je-li sobota, musíme být na výletě. To znamená, kolem deváté stát s batůžkem přede dveřmi. První kilometr většinou bolí, ale pak se věci usadí a dalších osm devět kilometrů už je jako taková mantra, po jejímž absolvování se rodina rozlítaná pracovním týdnem zase jednou cítí jako smečka.

Celý článek

Kde jsou hranice intimity?

Kateřina Rodná,, 23.5.2012

Intimita, takové pěkné a často používané slovo. Jenže co vlastně znamená? Mimo jiné soukromí, vlastní prostor, kam můžeme pustit jen toho, koho sami chceme, ale i blízkost, souznění, důvěrnost. Co znamená intimita pro dítě? Když opomineme intimitu ve vztahu s rodiči a blízkými lidmi a zaměříme se na intimitu jako vlastní soukromí, možná zjistíme, že vlastně ani úplně přesně nevíme, kdy a jak vzniká.

Celý článek

 1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola