5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

11/2012

Moje dítě je moc chytré! Co s tím?

Marie Těthalová, 24.10.2012

Je to paradox, ale rodiče dětí s nadprůměrnými rozumovými schopnostmi se leckdy potýkají se stejným problémem, jako mají rodiče dětí s handicapem. Kam s ním a co s ním dělat?

Celý článek

Moje dítě je moc chytré! Co s tím?

Spolu kolem stolu

Pavla Koutská, 24.10.2012

V klidu a pohodě se najíst s dětmi není vůbec jednoduché. Malí jídlo patlají a prskají, sápou se nám na klín nebo po noži, poskakují a vykřikují. Puberťáci se tváří zpruzeně, zarytě mlčí, jídlo do sebe naházejí a prchají k počítači.

Celý článek

Spolu kolem stolu

Bez médi neodejdu!

Kateřina Rodná, 24.10.2012

Většina dětí, jak rodiče dobře vědí, má v určité fázi dětství nějakého plyšáka nebo jiného oblíbence, bez kterého nedají ani ránu. Proč jsou tihle kamarádi tak důležití?

Celý článek

Bez médi neodejdu!

Teletubbies a spol.: potřebují batolata televizi?

Kateřina Rodná, 24.10.2012

Televizní pořady pro nejmenší se množí jako houby po dešti. Údajně pomáhají dětem rozvíjet myšlení a řeč. Ne všichni odborníci s tím ale souhlasí…

Celý článek

Teletubbies a spol.: potřebují batolata televizi?

Nezáleží na prostředí, ale na přístupu k rodičce

Hana Zahradníčková, 24.10.2012

Kateřina Hájková Klíčová je maminka dvou synů, z nichž druhý, Vojtíšek, už se narodil doma. Jako výkonná ředitelka Unie porodních asistentek se zasazuje o humanizaci porodnictví. Účastní se pracovní skupiny pro otázky porodnictví, svolané ministrem zdravotnictví Hegerem. Jak se dívá na situaci kolem porodů u nás?

Celý článek

Nezáleží na prostředí, ale na přístupu k rodičce

Děti a my 11/2012

Hana Zahradníčková, 24.10.2012

Mají se malé děti dívat na televizi? Televizní pořady pro nejmenší se množí jako houby po dešti. Co jim přinášejí pořady jako Teletubbies a další? Údajně pomáhají dětem rozvíjet myšlení a řeč. Ne všichni odborníci s tím souhlasí. Vnést světlo do tématu se pokouší článek Teletubbies a spol.: potřebují batolata televizi? „Důležité není, kde se porod odehrává, ale to, jak ho lidé, kteří o ženu pečují, vnímají,“ upřesnila v rozhovoru o vyhlídkách českého porodnictví předsedkyně Unie porodních asistentek Kateřina Hájková Klíčová. Pracovní skupina k problematice porodnictví, svolaná ministrem zdravotnictví Lubošem Hegerem, zatím žádné velké výsledky nepřinesla. Bude to jen promarněná šance českého porodnictví? Většina dětí, jak rodiče dobře vědí, má v určité fázi dětství nějakého plyšáka nebo jiného oblíbence, bez kterého nedají ani ránu. Proč jsou tihle kamarádi tak důležití? A co dělat, když vám dítě v ranním spěchu oznámí: Bez Médi neodejdu! Ono se řekne: potkávejte se hezky spolu kolem stolu. Jenže najíst se v klidu a pohodě s dětmi není vůbec jednoduché. Malí jídlo patlají a prskají, sápou se nám na klín nebo po noži, poskakují a vykřikují. Puberťáci se tváří zpruzeně, zarytě mlčí, jídlo do sebe naházejí a prchají k počítači. Moje dítě je moc chytré! Co s tím? Je to zvláštní, ale rodiče Je to paradox, ale rodiče dětí s nadprůměrnými rozumovými schopnostmi se leckdy potýkají se stejným problémem, jako mají rodiče dětí s handicapem. Kam s ním a co s ním dělat?

Celý článek

Děti a my 11/2012

Zamilovaná miminka

24.10.2012

Co ovlivňuje chování nejmenších dětí v přítomnosti maminky?

Celý článek

Perličky vašich dětí

24.10.2012

Perlení v mateřské školce

Celý článek

Oči k pláči: neprůchodnost slzných cest u dětí

Helena Štrofová, 24.10.2012

Děti v kojeneckém věku mívají někdy uslzené oči a dokonce se mohou ráno probudit s očima zalepenýma jako koťata. Je namístě nic nezanedbat a jít na radu k pediatrovi.

Celý článek

Domácí péče: někdy není nemocnice nutná

MUDr. Ferdinand Polák, 24.10.2012

Máte vážně nemocné dítě a hledáte způsob, jak se vyhnout hospitalizaci? V některých případech pomůže zdravotní sestra, která zajistí péči v domácím prostředí.

Celý článek

poradna pediatra

24.10.2012

Na dotazy odpovídá dětská lékařka MUDr. Miroslava Kuglerová z pediatrické ambulance v Libčicích nad Vltavou

Celý článek

Žijeme skromně. A co na to děti?

Hana Beranová, 24.10.2012

Když dospělí žijí v režimu dobrovolné skromnosti skutečně dobrovolně, je to krásné. Společně si šikovnýma rukama opraví venkovské stavení, uspořádají skromnou svatbu a stravujíce se vlastními výpěstky počnou děťátko. To odroste prsu, vyleze z šátku a pak teprve začne ta správná mela.

Celý článek

zdravotní diář

24.10.2012

Měsíček chrání před chladem

Celý článek

Je sója zdravá?

Vít Syrový, 24.10.2012

jídlo a my

Celý článek

Nemusíte se rozcházet, stačí když…

24.10.2012

Správná komunikace může zachránit vztah

Celý článek

Rozvod: lepší je se dohodnout

Lucie Hrdá, 24.10.2012

Zákon o rodině upravuje dva způsoby rozvodu: rozvod sporný a rozvod nesporný.

Celý článek

Manžel řešil „nudu“ nevěrou

24.10.2012

seriál Můj příběh

Celý článek

Ženy, které vyhořely…

red, 24.10.2012

Být vzorná máma, skvělá manželka, neztratit krok s kolegy v zaměstnání… je toho tolik, co by ženy měly zvládnout. Ale někdy toho je prostě přespříliš.

Celý článek

1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola