5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

3/2007

Od šplouchání k plavání

red, 30.5.2007

Užitečná knížka o tom, jak už odmalička děti zvykat na vodu a učit plavat.

Celý článek

Bývám popudlivý a a netrpělivý otec

Scarlett Wilková, 30.5.2007

Michal Viewegh

Celý článek

Jak pečovat o kůži kojence

Kateřina Lipinská, 30.5.2007

Péče o miminko není v žádném případě jednoduchá a na rodiče klade vysoké nároky. Základní informace se dozvědí v porodnici, ale v každodenní péči často tápou a potýkají se s mnoha problémy. Jedním z nich je i problém, jak nejlépe pečovat o kůži miminka, jakou kosmetiku si vybrat z množství, které je dnes dostupné, a jak často miminko koupat.

Celý článek

Co lze vyčíst z bříška

Tereza Měrtlová, 30.5.2007

Tři až pět dětí ze sta se rodí s více či méně závažným postižením. Mnohé z nich ale moderní věda dovede odhalit ještě před narozením. Pomáhá tomu řada specializovaných vyšetření, která se souhrnně nazývají prenatální diagnostika. Které jsou nejčastější vývojové vady a jakými způsoby je mohou lékaři poznat?

Celý článek

Ať si nezkazí prázdniny

Veronika Benešová, 30.5.2007

Malí cyklisté musejí povinně na silnici používat přílbu, ale doporučuje se použít ji vždy, když sednou na kolo, tedy i mimo komunikace. Chrání to nejcennější, co dítě má -mozek. U začátečníků neškodí chránit ruce rukavicemi a kolena nákoleníky. Nezapomínejme, že do deseti let je musí vždy doprovázet dospělá osoba. Pokud si dítě není jisté při zvládání pravidel pohybu po silnici, nebo dokonce neví, jak má ukázat změnu směru, rychle zastavit nebo sledovat provoz kolem, neměli bychom ho mezi auta samotné pustit, ani když je starší.

Celý článek

Balíme batohy, kufry, děti a jedem!

Marie Těthalová, 30.5.2007

Naplánovat dovolenou, která se bude líbit všem členům rodiny a přitom nezatíží rodinný rozpočet, není nijak jednoduché. Zvlášť pokud vaše představa o ideální rekreaci nespočívá v „masovém opékání“ u moře a nespokojíte se s nabídkou klasických cestovek. Ani já nejsem příznivcem „statické“ dovolené a moje rodina je na tom podobně. Každý rok tedy řešíme, kam se podíváme tentokrát.

Celý článek

Hurá na tábor

Kateřina Maňasová, 30.5.2007

Jak zajistit dítěti vhodný program na blížící se letní prázdniny? Nejraději bychom je strávili společně v horách, v lese či někde u vody, avšak náš omezený počet volných dnů to zcela znemožňuje. A tak nakonec budeme rádi, pokud se nám podaří si na společnou dovolenou vyhradit alespoň dva týdny. Co však se zbývajícím časem? Poslat dítě k babičce nebo s kamarádem na chatu? Dříve nebo později upneme svou mysl i na další možnost - letní dětský tábor.

Celý článek

Děti a my 3/2007

Gabriela Bachárová, 30.5.2007

Hlavním tématem nejnovějšího čísla časopisu Děti a my jsou prázdniny. Dozvíte se, podle čeho dětem vybírat tábor nebo jaká zajímavá místa lze navštívit v Česku. A aby se prázdniny opravdu vyvedly, zabýváme se prevencí dětských úrazů. Nastávající maminky jistě zaujme článek o prenatální diagnostice a o nejčastějších vrozených vadách dětí. V textu o hygieně malých dětí se dozvíte, že nic se nemá přehánět. Spisovatel Michal Viewegh v rozhovoru říká, že je úzkostlivý a popudlivý otec. A pro všechny staré i nové předplatitele, kteří si časopis objednají do 31. července, je připraven dárek: pro děti hravý přívěšek na mobil se zvířátkem a pro maminky kosmetický přípravek.

Celý článek

667.jpg

Maminky sněmovaly

Daniela Kramulová, 30.5.2007

Celý článek

Chci se rozvést. Hned teďˇ

Barbora Matyášová, 30.5.2007

V České republice se rozpadne každé druhé manželství. Rozvody se už nepovažují za ostudu a zákon jim vůbec nebrání. Tento trend jen tak neskončí. Česko je ateistická země a manželství není pro řadu lidí nijak posvátný svazek. Překážkou pro znesvářené manžele není ani to, že rozvod je poměrně drahý. Nezaplatí za něj přitom jen penězi, ale i psychickým vypětím a ztrátou jistot. A co víc, za rozvod rodičů platí i jejich děti.

Celý článek

Josífek pomáhá dětem

Kamila Staňková, 30.5.2007

Celý článek

Ptáte se právníka

JUDr. Jana Poslední, 30.5.2007

Orientovat se v právnických předpisech, které se týkají rodiny, není jednoduché. Pokud si nevíte rady, na jaké podpůrné dávky máte nárok, co dělat v kritických situacích nebo kde hledat pomoc, obraťte se na naši právní poradnu. Otázky můžete psát na e-mailovou adresu deti@portal.cz.

Celý článek

Hrajte všemi barvami!

Marie Těthalová, 30.5.2007

Léto je za dveřmi, a tak stojí za to rozhlédnout se v šatníku a zkusit jej doplnit o nějaké zajímavé barevné oblečení. Originální batikované tričko bude slušet malým i velkým a tričko s milým obrázkem taky.

Celý článek

Veronika je na cestě

Jan Nouza, 30.5.2007

Pro každé rčení se občas,,urodí“ pádný důkaz. V případě Veroniky Škávové to platí o úsloví, že malé slečny brečí do krásy. Jako roční miminko plakala víc než jiné děti. Musela totiž cvičit náročnou Vojtovu metodu. Dnes je z ní sympatická mladá slečna.

Celý článek

Mami, kup mi rtěnku

Scarlett Wilková, 30.5.2007

Děti působí dnes vyspěleji a zkušeněji, než bývali jejich rodiče. Je to jen zdání?

Celý článek

Máme doma autíka

Radka Legerská, 30.5.2007

Když se řekne autista, většina lidí si představí nemluvné, odtažité dítě, které až do omrzení opakuje nějakou činnost. A když ho vyrušíte, začne být agresivní. Jenže příznaky této nemoci se projevují u každého jinak. Proto je tak těžké autismus a jeho formy diagnostikovat a proto rodiče malých autistů často stojí před svým potomkem bezradní a nešťastní.

Celý článek

Školka pro šťastné děti

Marie Těthalová, 30.5.2007

Mateřská škola Happy Child na pražských Vinohradech nabízí program, který v jiných mateřských školách najdete jen stěží. Výuku angličtiny a francouzštiny, jógová cvičení, ale také vegetariánskou kuchyni spojila v jedno Sávitrí Braunová. Myšlenka na založení netradiční školky ji napadla už při narození syna. Když přišla na svět dcera, sen se začal měnit v realitu.

Celý článek

Vitaminová abeceda

Pavel Suchánek, 30.5.2007

Vitaminy sice na rozdíl od sacharidů nebo tuků nepřinášejí našemu organismu energii, přesto se bez nich nedokážeme obejít. Většinu z nich si neumíme vyrobit sami, proto je musíme přijímat v potravě. Pokud děti konzumují pestrou stravu bohatou na zeleninu, ovoce, rostlinné tuky, polotučné mléčné výrobky a libové maso, nedostatek vitaminů nehrozí. Víte, které vitaminy jsou nejdůležitější a kde je najdeme?

Celý článek

Velká kniha o mateřství

red, 30.5.2007

Markéta Behinová, Klára Kaiserová, odborná redakce MUDr. Petr Karger, Mladá fronta, 2007

Celý článek

Těhotenství, porod a šestinedělí

red, 30.5.2007

Nejčastěji kladené otázky a odpovědi Magdalena Mikulandová, Computer Press, 2007

Celý článek

1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola