5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

1/2010

Jsme tři a všechno je najednou jinak…

Daniela Kramulová, 18.12.2009

Těhotenství už nebývá důvodem sňatku dvou sotva dospělých lidí. Narození prvního dítěte je událost zpravidla plánovaná, mnohdy dlouho toužebně očekávaná. Nastávající rodiče jsou zralí, odpovědní, informovaní horou odborné literatury, kterou pročetli. Přesto potomek jejich život i vzájemný vztah provětrá jako pořádná vichřice.

Celý článek

Čekání na miminko

18.12.2009

4. lunární měsíc (13.-16. týden)

Celý článek

Od broukání k prvním slůvkům

18.12.2009

Řeč dítěte se vyvíjí už od malinka. Miminko sice ještě nemluví, ale na první slůvka se připravuje svým křikem, broukáním a žvatláním. Rodiče by ho měli vydatně podporovat v každém zvukovém projevu. Pro rozvoj řeči je totiž nevyhnutelný dostatek lásky a pozornosti.

Celý článek

Chceme ho vidět!

18.12.2009

Máte představu, že strávíte šestinedělí v soukromí se svým miminkem a manžel o vás bude s láskou pečovat? Připravte se ale spíše na jinou variantu. Maličké budou chtít všichni co nejdříve vidět. A pro vás to bude znamenat spoustu energie navíc, kterou byste raději věnovala dítěti.

Celý článek

Nejčastější mýty o kojení II .

18.12.2009

Kterým nepravdám o kojení ženy stále věří, a neměly by? Přinášíme vám druhou část našeho přehledu nejčastějších mýtů spojených s kojením. Věděla jste třeba, že můžete otěhotnět, i když plně a často kojíte? text: Jiřina Mrázková

Celý článek

Ahoj, budeme si spolu hrát?

18.12.2009

Batole si už nehraje proto, aby objevilo vlastní tělo, nacvičilo si pohybové dovednosti a zkoumalo svět. To je úkolem mladších dětí. Batole má jiný cíl: objevit jiné lidi. A děti především.

Celý článek

Nedejte šanci zimním nemocem

18.12.2009

Je hned několik důvodů, proč děti stůňou v zimních měsících častěji než v létě. Teplé dny nedovolují virům masivně se pomnožit. Všechno se ale změní koncem podzimu a v zimě. Chladné, vlhké počasí je pro viry doslova rájem. A právě viry jsou nejčastější původci infekcí dýchacích cest, včetně angín.

Celý článek

Poradna pediatra

18.12.2009

Na vaše dotazy odpovídá pediatrička MUDr. Eva Ryšavá, poliklinika Krč, Praha 4

Celý článek

Očkování proti rakovině čípku: nárok mají i ženy nad 26 let

18.12.2009

Rakovina děložního čípku je obávaná nemoc, která ročně postihne přibližně tisíc českých žen, a čtyři sta z nich na ni zemřou. Na rozdíl od minulosti choroba propuká u stále mladších žen. Dobrou zprávou ale je, že se proti ní můžete nechat očkovat. Dosud mohly na očkování ženy do 26 let, teď mohou o vakcínu požádat i zájemkyně do 45 let.

Celý článek

Receptíky pro nejmenší

18.12.2009

Jídla pro děti ve věku od 9 měsíců musejí být chutná a lákavá už na pohled. Slovní pochvaly se sice zatím ještě nedočkáte, ale prázdných talířků zcela určitě ano.

Celý článek

Chystáme se k zápisu

Marie Těthalová, 18.12.2009

Zápis do školy je pro všechny budoucí školáky i jejich rodiče velký den. Hodně těšení, něco málo nervozity a strachu, nejistota z toho, co se u zápisu bude dít. To všechno provází důležitý den budoucích prvňáčků.

Celý článek

Tento rok už doopravdy

Gabriela Bachárová, 18.12.2009

Dáváte si na nový rok předsevzetí? Samozřejmě, že ano. Jen námatkou ta nejčastější. Budu se lépe chovat k dětem a k partnerovi. Naučím se pořádně anglicky. Začnu cvičit třikrát týdně. Najdu si nové zaměstnání. Zorganizuji v létě setkání celé rodiny. Zní to hezky. A právě tak to bude znít za rok. Až si ta samá přání přesně 31. prosince zopakujete. A řekněte si: ale tentokrát už doopravdy. Na předsevzetích není vůbec nic špatného. Naopak. Většinou dávají životu ten správný směr, šmrnc a smysl. Problémem předsevzetí je, že míří do budoucna. Udělám to až pak. Když budu mít čas, peníze, chuť, náladu. Nejlépe všechno dohromady. Taková konstelace hvězd je ale lehce nepravděpodobná. Smělé novoroční plány pak přestávají fungovat už na konci ledna. Porazí je nutné každodenní povinnosti. Abychom se zase v prosinci vyděsili, kam se ten rok poděl. Nejlepší je plnit předsevzetí už dnes. Co z vašich plánů a tužeb můžete uskutečnit za pět minut, za hodinu, dnes večer? Pochválit manžela – okamžitě. Projít si pracovní servery – za hodinu. Rozložit si na zem karimatku a zacvičit si – během večerního filmu. Předsevzetí jsou skvělá, když s nimi umíte pracovat. To především znamená, dávat si jich málo, zapsat si je, často na ně myslet (nejlépe každý den) a časem operativně měnit. Ta nevhodná vyškrtnout, nová a inspirativní přidat. Tento rok si dávám jedno hlavní předsevzetí. Ať mi všechna moje předsevzetí vydrží. A nejen do konce roku 2010. A vám přejeme to samé.

Celý článek

Poradna psychologa

18.12.2009

Na vaše dotazy odpovídá psycholog Pavel Kšajt, Pedagogicko-psychologická poradna v Praze 6

Celý článek

Nejlepší je obejmout lidi na ulici

18.12.2009

Na jednoho malého kluka toho osud naložil až dost. Ríša Makovec (4) trpí autismem a dětskou mozkovou obrnou. Má i opožděný vývoj řeči. Jeho maminka Jana se ze svých starostí vypsala v internetovém zápisníku. Na jeho základě napsala knížku Maminko, nezpívej!, která získala první cenu v soutěži Vládního výboru pro zdravotně postižené občany. „Pochopila jsem, že zdraví není samozřejmost. A také to, že postižené děti nejsou méněcenné,“ říká.

Celý článek

Blesková relaxace

Gabriela Bachárová, 18.12.2009

Nejste jen plně vytížená maminka, ale také žena, která se chce cítit dobře. Připravili jsme pro vás novou rubriku, ve které nebudeme psát o dětech, ale jen o vás. V prvním článku vám nabízíme několik tipů, jak se rychle zbavit stresu.

Celý článek

Veselé mytí s tatínkem

Gabriela Bachárová, 18.12.2009

Žádný program v televizi se nemůže rovnat večerní očistě miminka. Tento veselý seriál by si tatínkové neměli nechat ujít. Je to jedinečná příležitost, jak prohloubit svůj vztah s maličkým. V každém čísle časopisu Děti a my se odteď budete setkávat s tipy, jak zvládnout a užít si své otcovství. Být tátou je přece to nejlepší v životě muže.

Celý článek

Jak jsem se stal otcem

Petr Vacek, 18.12.2009

Fejeton Petra Vacka

Celý článek

Domov pro miminko

Barbora Rossi, 18.12.2009

Čekáme-li první miminko, chceme mít všechno perfektní a obvykle máme tendenci zařídit byt všemi prvky, které známe z různých propagací a reklam. Taková výbava je často krásná, ovšem praxe ukáže, že není nutná a nevyužije se.

Celý článek

Pohádkový přelom roku

Mirka Koníčková, 18.12.2009

Přemýšlíte, jak dětem zpříjemnit vánoční prázdniny? I ve městě je možné vychutnat si kouzlo vánočních svátků - třeba s klasickými pohádkami, tradičními lidovými zvyky a silvestrovským ohňostrojem. Vyberte si z našich tipů.

Celý článek

Perličky vašich dětí

18.12.2009

Řekl váš syn či dcera památnou větu? Nenechávejte si ji pro sebe. Posílejte nám perličky svých potomků na e-mailovou adresu redakce deti@portal.cz a můžete se těšit na hezký dárek, tentokrát je to knížka Děti a peníze z nakladatelství Portál.

Celý článek

1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola