5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > Ukázky > S batoletem k protinožcům? Proč ne!

S batoletem k protinožcům? Proč ne!

Autor: Martin Jelínek | Datum: 21.11.2012 | Vydání: 12/2012

Většinou touto dobou rodiče váhají, zda se s batoletem vydat na hory. Zima, složité oblékání. Martin Jelínek s Kamilou Strachoňovou, osmnáctiměsíční Haničkou a dalším, „černým pasažérem“ v maminčině břiše (dnes tříměsíční Agátkou) zimu obešli směrem jižním. Jejich anabáze může být inspirací a osmělením pro ty, kdo váhají, zda se s potomkem vypravit daleko za oceán.

S batoletem k protinožcům? Proč ne!

Cesta na Nový Zéland byla dlouhou dobu naším velkým cestovatelským snem. Navštívit tento kus země na druhém konci světa, 1600 km na východ od Austrálie a dlouhých 24 hodin letu z Prahy, se nám po létech cestování konečně podařilo v únoru. Doma řádily tuhé mrazy a my se těšili do léta. Obecně se doporučuje Zéland navštívit právě v tuto dobu, kdy tam vrcholí léto a kdy prší méně než v jiných měsících. Uposlechli jsme tedy. Skutečnost, že jsme se trefili do nejhoršího počasí za posledních 35 let, nás nepotěšila, avšak náladu nám nijak nezkazila. Pršelo většinou tam, kde jsme déšť čekali, a chladno bylo na jihu, kde to tak obyčejně bývá. Naši tradiční cestovatelskou sestavu rozšířila osmnáctiměsíční dcerka. U protinožců jsme strávili měsíc, což je považováno za minimální dobu pro cestu po Zélandu. Ve složení matka, t.č. na mateřské dovolené, a otec, učitel angličtiny na volné noze, nebyl měsíc dovolené žádný problém.

A máte utrum...

Cestování nás hodně baví. Když se nám narodila dcera, bylo nám řečeno, že jsme skončili. Pro mnoho lidí v našem okolí je taková daleká cesta letadlem a měsíční kempování s dítětem na Zélandu naprosto nepředstavitelné. Přes všechny obavy a údiv okolí jsme dceři sbalili kufr a vesele vzlétli do oblak. Zéland, tuto bezpečnou a bezproblémovou destinaci, jsme měli dlouho skrytou jako eso v rukávě právě pro cestování s dětmi.

Bezproblémový je Zéland hned z několika důvodů. Je to země, kde nehrozí nebezpečná tropická onemocnění, kde je k dispozici kvalitní lékařská péče, dobrá infrastruktura a služby a kde na vaši ratolest za keřem nečíhá žádný jedovatý živočich nebo krokodýl či had škrtič. Pronajmete-li si na cestu vozidlo, bude většinou v dobrém stavu a pro vaše dítě bude vybaveno kvalitní dětskou autosedačkou.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Děti a my č. 12/2012 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola