5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > Ukázky > Herečka a moderátorka Míša Maurerová - Jedno dítě, žádné dítě...

Herečka a moderátorka Míša Maurerová - Jedno dítě, žádné dítě...

Autor: Mirka Koníčková | Datum: 20.1.2010 | Vydání: 2/2010

„Nikdy mi rok neutekl tak rychle, jako teď s dětmi. V tom každodenním stereotypu se vždycky těšíte na večerní koupání a na to, až děti usnou a budete mít chviličku pro sebe, a pak se ohlédnete a řeknete si – už je jim rok! A za chvíli s nimi budete tancovat v tanečních na prodloužené…“ říká spokojená maminka dvojčat Madlenky a Pepíčka, oblíbená herečka Míša Maurerová.

Když jsem Míšu Maurerovou viděla naposledy, byla pět měsíců těhotná, bylo jí špatně a bylo to na ní vidět. To, že jsem ji zastihla v takovém stavu, není nic divného, protože, jak sama říká, špatně jí bylo skoro celé těhotenství. Tentokrát ale na rozhovor přišla úplně jiná mladá žena – na první pohled šťastná, usměvavá (a to i přesto, že spí tři hodiny denně, jak říká) a docela „zrychlená“, což se mimo jiné projevovalo i tím, jak rychle mluvila. Řekla bych, že dvojnásobně. A není divu, je totiž maminkou dvojčat!

Jak se vám podařilo vykročit do nového roku?

Byla jsem na horách. Moc jsem se na to těšila, protože s přítelem jsme oba náruživí lyžaři. Těšila jsem se, jak se budeme s dětmi brodit ve sněhu, bobovat s nimi a sáňkovat… Ale dopadlo to všechno úplně jinak. Byli jsme poprvé a naposledy ve Špindlerově mlýně.

Byla jste zklamaná?

Nejen že bylo špatné počasí, ale byli jsme nemile překvapení i úrovní služeb. Bohužel tam ještě pořád nejsou zvyklí brát ohledy na rodiny s dětmi. Hotely na to nejsou vůbec připravené a vybavené, například v našem hotelu byl dětský koutek v kuřárně. Takže jsme nevykročili nic moc, ale já jsem si řekla, že tentokrát nebudu věřit rčení: Jak na nový rok, tak po celý rok. A „náhradní“ příjemný Nový rok jsme si udělali po návratu, s procházkou, s celodenním hraním s dětmi, a myslím, že oprava se nám povedla.

To byly vaše první Vánoce s dětmi…

Ano, první. Každá máma určitě ty první Vánoce s dětmi očekává, ale ve skutečnosti to takhle mrňavé děti moc nevnímají a největší zážitek mají z trhání balicího papíru. Kdybych jim dala jako dáreček od Ježíška kupu balicího papíru pod stromeček, měly by největší radost. Ale bavila je světélka na stromečku. Letos jsme Vánoce trávili jen sami ve čtyřech a přiznám se, že Štědrý den jsem prožila v takovém kalupu, že v devět hodin večer, když jsem uspala děti a všechno sklidila, jsem si konečně dala svou štědrovečerní večeři – housku s bramborovým salátem.

Byly děti spokojené s dárky?

Jak říkal přítel, děti dostaly od babiček a dědečků „tuny plastu“ – různé plastové hračky a kostičky, takže se to teď snažíme všechno stavět. Jozífkovi Ježíšek nadělil velké nákladní auto, které mu teď mimo jiné slouží i jako „chodítko“.

Dvojčata brzy budou mít narozeniny…

Už 26. ledna! Můžu říct, že nikdy mi rok neutekl tak rychle, jako teď s dětmi. Jedna moje kamarádka moudře říká, že „s dětmi se dny vlečou, ale týdny utíkají“, a je to pravda. V tom každodenním stereotypu se vždycky těšíte na večerní koupání a na to, až děti usnou a budete mít chviličku pro sebe, a pak se ohlédnete a řeknete si – už je jim rok! A za chvíli s nimi budete tancovat v tanečních na prodloužené…

Jak moc je péče o ně náročná?

Já jsem po dětech strašně toužila a dlouho se nám nedařilo, takže jsem se na ně moc těšila, ale musím říct, že kdybych jenom z poloviny věděla, do čeho jdu, tak bych možná nebyla tak hrr. Protože je to opravdu těžké a smekám před každou matkou, která vychovala dvojčata, která byla zdravá, přežila to a vyrostli z nich slušní lidé. Protože jak se říká: Jedno dítě – žádné dítě.

Už chodí?

Zatím chodí jen kolem nábytku nebo podél ohrádky a když je „vypustím“ v našem velkém obýváku, tak se rozběhnou každý na jinou stranu, takže je to dost náročné. Ne ani tak fyzicky, přestože jsou to už dvě docela těžká mimina, která musíte pořád přenášet, ale psychicky. Jsem pořád ve střehu a neustálá pozornost mě docela vysává, takže večer už bývám docela nepříčetná, a dokoukat večerní program v televizi se mi ještě nikdy nepodařilo (smích).


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.



Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola