5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > Ukázky > Nejlepší limuzína pro vaše dítě

Nejlepší limuzína pro vaše dítě

Autor: Kateřina Lipinská | Datum: 24.6.2009 | Vydání: 7/2009

Trochu to připomíná výběr partnera. Ideál nenajdete, ale pokud se budete snažit a mít trochu štěstí, na ten pravý narazíte. Řeč bude o kočárcích.

I když časem možná zjistíte, že jste se sekla. Hodně totiž záleží i na tom, zda dokážete dobře odhadnout sama sebe. Svůj životní styl i fyzické dispozice. Naštěstí kočárek vyměníte snáze než partnera. Pokud ale „kočár“ měníte už počtvrté, možná něco nebude v pořádku.

Kočárek je především nástroj k přesunu miminka na potřebná místa, časem ale i něco víc. Pro miminko má být místem, které mu poskytuje bezpečí, pohodlí a zároveň nebrání poznávat svět. Pro maminku je společníkem na dlouhých procházkách, když miminko spí. Proto by měl být společníkem příjemným a pomáhajícím, ne starosti dělajícím. A také o vás hodně prozradí. Člověk často ani nemusí být Sherlockem Holmesem, aby podle kočárku poznal, zda maminka preferuje pěší túry, jízdu autem nebo je nucena používat hromadnou dopravu.

Někdy kočárek prozradí i to, že maminka jeho výběr moc nepromyslela, nebo že se snažila ušetřit na nesprávném místě. Šetřit na kočárku se opravdu nevyplácí. Není nutné mít poslední výkřik módy, ale je nutné obstarat si spolehlivý stroj odpovídající vašim potřebám. Čekat týdny, než vymění vadný kočárek, nemáte-li náhradu, je velmi mrzuté. Navíc je v sázce i pohodlí a bezpečí vašeho dítěte.

Malá maminka s velkým kočárkem

V první řadě definujte kritéria výběru, která závisí především na vašich fyzických dispozicích a životním stylu. Jste-li menší nebo drobná, dobře si promyslete, zda stojíte o velký, bytelný kočárek, i když možná víc vydrží a dítě z korbičky nevyroste. Zejména v kopcovitém terénu vám dřina s těžkým kočárkem vycházky spolehlivě znechutí. Vkus a potřeby však mohou být skutečně různé, potvrzuje maminka Petra: „Jsem malý trpaslíček, a přesto mi vyhovuje robustní kočárek Deltim.

Je prostorný a pohodlný, myslím, že syn je v něm spokojený. Je to mnohem lepší než miniaturní korbičky dražších kočárků. Manžel se mi občas směje, že za kočárkem nejsem ani vidět.“ Petra má ovšem výhodu, vyjíždí z domu bez schodů na rovnou silnici a kopce by v Polabí člověk pohledal.

Který si vyberete?

Zvažte, kolik času strávíte na procházkách. Těšíte-li se na pěší výlety a dlouhé vycházky, pravděpodobně se vám vyplatí koupit specializovaný kočárek pro každé období, tedy nejprve kočárek hluboký, později sportovní, případně trojkolku a samozřejmě i golfky. Pokud toho moc nenajezdíte (třeba proto, že vašemu stylu vyhovuje víc „šátkování“), pravděpodobně vystačíte s kombinací. V případě kombinací mluvíme o kočárcích, které jsou navrženy tak, aby sloužily po celou dobu, kdy je potřebujete. Je možné jej s korbičkou nebo vložnou taškou použít jako hluboký a poté přestavět na sportovní kočárek.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu  děti a MY č. 7-8/2009
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola