5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > Ukázky > Předporodní kurz. Co vám dá?

Předporodní kurz. Co vám dá?

Autor: Gabriela Bachárová | Datum: 26.3.2008 | Vydání: 2/2008

Má smysl navštěvovat předporodní kurzy? Vždyť stačí přečíst si dobrou publikaci o těhotenství nebo se zeptat maminky, co ženu na porodním sálu čeká. Investovat do kurzů není zbytečné, musíte si ale správně vybrat.

 Lenka Poláková z Prahy nemá na předporodní kurz právě nejlepší vzpomínky. „Dala jsem na radu své kamarádky, která mi doporučila vyhlášený kurz. Jenže ten vůbec nesplnil moje očekávání. Místo seriózních infor-mací o tom, jak bude porod probíhat a co obnáší péče o dítě, jsem se dozvěděla víceméně jen to, v jaké katastrofální situaci se nachází české porodnictví a jak se v nemocnici domáhat svých práv,“ vykládá maminka dnes už půlročního Pavlíka. „Neříkám, že to není pravda, vím, že české porodnice mají stále ve vztahu k maminkám co zlepšovat. Od kurzu jsem ale čekala něco úplně jiného, ne kritiku současných poměrů. Chtěla jsem hlavně praktické informace,“ říká.

Na porod se tak připravovala hlavně čtením literatury. Peníze, které za kurz zaplatila, považuje za vyhozené. „Samozřejmě, naučila jsem se tam například cviky, které ulevují od bolesti, ale celkově mám pocit, že mi úplně stačilo přečíst si knížky, kterých je na trhu nepřeberně,“ dodává.

Simoně Spurné, mamince dvouleté Simonky, také z Prahy, se zase nelíbilo, že kurz byl spíše prohlídkou výrobků nejrůznějších fi rem. „Lektorka nám na každé hodině ukazovala vzorky krémů a olejíčků a také nám pravidelně rozdávala letáčky fi rem, které vyrábějí potřeby pro miminka. Nelíbilo se mi to, vnímala jsem to jako nepřípustné ovlivňování. Také mi hodně vadilo, že tato prezentace byla součástí kurzu, který mě stál dost peněz. Dá se tedy říct, že jsem si zaplatila firemní propagaci,“ napsala na jednom z webů, které se věnují dětské problematice.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu  děti a MY č. 2/2008
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola