5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > Ukázky > Zbrusu nové vánoční dobroty

Zbrusu nové vánoční dobroty

Datum: 19.11.2009 | Vydání: 12/2009

Pečete každý rok na Vánoce sice odzkoušené, ale přece jen stále ty samé dobroty? Pokud trváte na tradicích, nic vám nebrání udělat si nové kulinářské zvyky. Zkuste to tentokrát se skvělým slaným pečivem a teplým salátem z pečených jablek.

Skvělé slané pečivo

pro 4 uzobávající osoby

  * 150 g tvrdého sýra
  * 210 g polohrubé mouky
  * 150 g másla ? 6 lžic mléka
  * 1 vejce k potření
  * koření podle chuti – vaše oblíbená grilovací směs (ideálně domácí, čili bez průmyslové univerzální chuti), kmín, hrubá sůl, bylinky…

1. Nastrouhejte sýr a přidejte k němu všechny ostatní ingredience s výjimkou vajíčka a koření. Vypracujte těsto, zabalte do fólie a nechte přes noc odpočinout v lednici.
2. Troubu předehřejte na 180°C. Na pomoučněném válu rozválejte těsto na plát silný necelého půl centimetru. Vajíčko rozšlehejte se lžící vody a potřete jím vyválené těsto. Posypte kořením a rozkrájejte na tvary podle svého gusta – tyčinky, čtverečky, trojúhelníky nebo úplně jiné tvary – hlavně však zachovejte přibližně stejnou velikost, bude se vám to při pečení hodit, až budete chtít, aby se všechno propeklo rovnoměrně.
3. S pomocí nože přeneste tvary na plech vyložený papírem na pečení. Vložte do vyhřáté trouby a pečte asi 8 minut. Jakmile pečivo naskočí a na povrchu zezlátne, hned jej vyndejte ven.
4. Vychladlé pečivo můžete uskladnit, stačí jej neprodyšně uzavřít přinejmenším do mikrotenového sáčku.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu  Děti a my č. 12/2009
.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola