5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Informatorium

8/2014

Informatorium 3-8 č.8/2014

Marie Těthalová, 8.10.2014

V říjnovém Informatoriu 3-8 najdete:

Celý článek

Informatorium 3-8 č.8/2014

Už brzy půjdu do školy

Mgr. Marie Těthalová, 8.10.2014

Zahájení základní školní docházky přináší dítěti i jeho rodičům významné změny v dosavadním způsobu života a pro většinu dětí znamená určitou míru zátěže, píše se v úvodu knihy věnované předškolákům. Autorky konstatují i to, že ne všechny děti přicházejí do školy vybavené dovednostmi a schopnostmi, které jsou potřeba pro zvládání nároků školy.

Celý článek

Už brzy půjdu do školy

Legislativa

MŠMT ČR, 8.10.2014

Nepřítomnost asistenta pedagoga

Celý článek

Legislativa - Odpovídáme na vaše dotazy

ADHD v sukních

Mgr. Dana Tvrďochová, 8.10.2014

Téměř v každé třídě základní i mateřské školy se setkáváme s dětmi – většinou chlapci, které pro jejich hyperaktivitu a impulzivitu nelze přehlédnout. Rodiče a učitelé bojují s jejich neklidem. Když se ADHD objeví u dívky, bojuje se svým neklidem většinou ona sama. U dívek má totiž tato porucha většinou jinou podobu.

Celý článek

ADHD v sukních

Adaptace na mateřskou školu aneb Co jsme pozorovali u dětí

Pavla Petrů Kicková a Simona Hoskovcová Horáková, 8.10.2014

Tématu adaptace se věnovaly již dva naše články, které vyšly v minulém školním roce. Nyní nabízíme shrnutí naší práce a výsledky pozorování dětí.

Celý článek

Adaptace na mateřskou školu aneb Co jsme pozorovali u dětí

Učitel vždy ovlivňuje, co a jak děti malují

Mgr. Marie Těthalová, 8.10.2014

Tvrdí to PaedDr. Vladimíra Slavíková, ředitelka mateřské školy v Příbrami a autorka nové knihy, která dětem přibližuje české pověsti a historii pomocí příběhů a artefiletiky. Rozhovor se věnuje výtvarným činnostem a také její nové knize.

Celý článek

Učitel vždy ovlivňuje, co a jak děti malují

Tvořivý člověk se v život ě snáze prosadí

Mgr. Marie Těthalová, 8.10.2014

Tvrdí to psychologové i zkušení pedagogové. Tvořivost navíc není vlastnost, kterou mají nebo mohou rozvíjet jen umělci, ale tvořivý může být i řemeslník, který dokáže vymyslet šikovný postup.

Celý článek

Kočka leze dírou, pes oknem…

8.10.2014

Skrze různé otvory, díry a okýnka se můžeme dívat, jak vypadá svět kolem nás. Při podzimních pozorováních na nás někdy čekají prosluněné barevné stromy a padající listí, jindy zase déšť, mlha a plískanice.

Celý článek

Loučení s babím létem

8.10.2014

Na loňské rozloučení s babím létem nám vyšlo vstříc i samotné počasí. Sluníčko krásně hřálo a pofukoval mírný větřík. Všechny zúčastněné děti byly seznámeny s motivační pohádkou „O pavoučkovi, který se ztratil a zase se našel“, která děti provázela při dopoledním programu. Nachystané aktivity byly totiž ta dobrodružství, která pavouček Kamík zažíval v pohádce. P. uč. Iva děti i doprovázející p. učitelky přivítala v altánku, kde se uvelebil veliký, ale roztomilý pavouk. Děti si připomněly všechna pavoučkova dobrodružství a s přáním úspěšného zvládnutí všech jeho dobrodružství se děti rozešly se svými učitelkami na jednotlivá stanoviště, kde bylo vše připraveno. Pavouček a následně i děti si vyzkoušely skládání papírového draka, starší děti papírové vlaštovky - pavouček pozoroval oblohu; hledání bonbónů poslepu - pavouček se ocitl potmě ve vysavači; prolézání pavučiny - přecházení natažené gumy ve tvaru pavučiny; chůze v papírových botách - pavouček naskočil na lidskou nohu v botě; dokreslování pavučiny na tabuli - učitelky nakreslily základní kostru; prolézání housenkou - pavoučka vcucla hadice od vysavače a chtěl vylézt ven; při navazováním krepových stužek na pavučinku, kterou nám náš pavouk omotal kolem altánku, jsme ji krásně ozdobili. Nejvíce se dětem zalíbilo přelézání a přeskakování natažené gumy ve tvaru pavučiny. Nebojácné děti si pohladily pavouka Kamíka a ostatní se na něj alespoň dívali. Aby malí dobrodruzi neměli žízeň, podávaly paní školnice čaj. Děti jsme pochválili, poděkovali za účast třídám: Lodička, Rybička, Sluníčko, Žabka a školákům prvních tříd ze základní školy. Po úspěšném překonání všech překážek v pavoučkových dobrodružstvích, dostali všichni zaslouženou odměnu - linecké kolečko s pavučinkou z čokolády a pavoukem v podobě obrovské lentilky.

Celý článek

Už brzy půjdu do školy

Jana Pokorná, 8.10.2014

Celý článek

1 2 3 
6666