5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Informatorium

9/2015

Rozvíjíme prostorovou představivost

Mgr. Petra Kuklínková, 5.11.2015

Prostorová představivost, jinak také prostorová inteligence, je schopnost myšlenkové orientace v prostoru, vytváření představ o vnímaných objektech kolem nás a schopnost s těmito představami dále pracovat. Umožňuje nám pohybovat se v prostoru a manipulovat s předměty.

Celý článek

Jak na dětské úzkosti a strachy

PhDr. Daniela Kramulová, 5.11.2015

Čím víc se blíží besídka s avizovanou návštěvou Mikuláše, anděla a čerta, začínají se děti těšit na dárky a s chutí připravují básničky, písničky a obrázky, které jim předvedou. Ale Kubík a Anetka jsou čím dál víc nesví. V jejich očích čteme spíš úzkost a obavy.

Celý článek

Knižní tip

5.11.2015

Vyrábíme s dětmi V

Celý článek

Manuálně zručným dětem jde lépe matematika

Mgr. Marie Těthalová, 5.11.2015

Říká to Mgr. Marie Kordulová, která se zabývá polytechnickou výchovou předškolních dětí . Na semináři, který se konal pod hlavičkou NIDV, mluvila o tom, proč je důležité se s dětmi věnovat různému vyrábění a jak bychom při tom měli postupovat.

Celý článek

Knižní tipy

5.11.2015

Hyperaktivní předškoláci H

Celý článek

Respekt k dítěti i k jeho životní cestě

MGR. MARIE TĚTHALOVÁ, 5.11.2015

Petra Škrdlíková je ředitelkou mateřské školy, která sídlí v Konventu milosrdných bratří v Brně. Samo prostředí mateřské školy a také atmosféra v ní jsou důvodem, proč jsme se sešly k rozhovoru.

Celý článek

Rodiče dětem

Hana Maroušková, 5.11.2015

Naše mateřská škola zažila vskutku nevšední rozloučení se školním rokem 2014/2015. Nepozvali jsme rodiče, abychom jim předvedli, co se jejich děti naučily, ale byli to právě rodiče našich dětí , kdo letos připravil program pro ostatní.

Celý článek

DYSKORUNKA 2015

5.11.2015

DYS-centrum Praha® o. s. zve na tradiční prodejní výstavu a odbornou konferenci Dyskorunka, jejímž tématem je letos dyslexie od dětství po dospělost - co nám bere, co nám dává. Výstava se každoročně zaměřuje na prezentaci a prodej publikací, pomůcek a počítačových programů pro předškolní přípravu, pro výuku na 1. a 2. stupni základních škol i pro střední školy. Součástí celé akce je rovněž odborná konference akreditovaná MŠMT ČR věnovaná vzděláváni žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami. V průběhu přednášek, seminářů a dílen budou představeny aktuální trendy ve vzdělávání, nově vzniklé metody, pomůcky, pracovní listy i učebnice pro uvedenou cílovou skupinu. Konference bude zahájena slavnostním křtem publikací se související tematikou za přítomnosti autorů. Letošní ročník konference je organizován za podpory mezinárodního projektu Erasmus+ nazvaného „Mobility of Educational Services for Ado-lescents with Dyslexia". Samostatná sekce bude proto věnována dospívajícím s dyslexií (ve škole i mimo ni). Přítomni budou kolegové z několika evropských zemí (mj. Bulharsko, Lotyšsko, Turecko, Velká Británie), což je jedinečná příležitost získat informace i inspiraci o práci s lidmi s dyslexií za našimi hranicemi.

Celý článek

 1 2
6666