5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Informatorium

2/2016

KDY JE DÍTĚ ZRALÉ A PŘIPRAVENÉ PRO ŠKOLU?

Mgr. Marie Těthalová, 5.2.2016

Na tuhle otázku není podle psychologa Václava Mertina jednoduchá odpověď. Mluvili jsme o tom, co by dítě, které se chystá do školy, mělo umět, a také o tom, čeho by si učitelka mateřské školy měla u svých předškoláků všímat, co by měla „ohlídat“.

Celý článek

Dítě potřebuje při překonávání jazykové bariéry podporu

Mgr. Marie Těthalová, 5.2.2016

Říká to Tereza Linhartová z organizace Meta, o. p. s. Spolu se svými kolegy se snaží pomáhat mladým migrantům a jejím tématem je mimo jiné právě práce s předškolními dětmi, jejichž mateřštinou není čeština. PHDR. TEREZA LINHARTOVÁ

Celý článek

Integrace z mého pohledu

Lucie Beitelová, 5.2.2016

Integrace je v dnešní době už v podstatě velmi známým pojmem. Zaměříme-li se na integraci školskou, pak budeme mluvit např. o individuálním zařazování dítěte se speciálními vzdělávacími potřebami do běžné třídy nebo o zřizování speciálních tříd ve školách běžných.

Celý článek

Inkluze v otázkách a odpovědích

5.2.2016

* Zajímalo by mne, jaké změny se s chystaným společným vzděláváním připravují pro školní družiny. Dnes je situace taková, že integrovaní žáci běžně navštěvují školní družinu, a to bez nároku na asistenta a úlevy pro vychovatelky, například ve snížení počtu žáků. Práce je mnohdy velmi náročná a nedokážu si představit, jak to bude s přibývajícím počtem těchto žáků. Dočetla jsem se o asistentech na výuku ve školách, o chůvách v mateřských školách, ale o školních družinách zatím nic, pokud jsem tedy něco nepřehlédla. Faktem je, že družina není nároková, ale odmítnout těmto dětem docházku do ní už příliš nekoresponduje s inkluzí.

Celý článek

 1 2
6666