5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Informatorium

2/2008

Co umí barvy, nůžky, lepidlo

6.2.2008

Jestli máte doma nebo ve třídě krabici různých zbylých výtvarných materiálů, přírodnin, krabiček a ruliček, chybí vám už jen nůžky a lepidlo a také knížka Veroniky Doňarové.

Celý článek

Těžítka ze sklenic

Markéta Lukáčová, 6.2.2008

Je dobře, že fantazii nelze spoutat. To by svět asi hodně zešedivěl.

Celý článek

Indické děti mají strach z autority

Marie Těthalová, 6.2.2008

Jana Švecová strávila rok dobrovolnickou službou v Indii. Věnovala se práci s kluky, kteří nemají domov a odešli do velkoměsta za prací nebo za vidinou lepšího života. V Indii žijí na ulici tisíce dětí; mezi nimi se najdou takové, které by u nás ještě chodily do mateřské školy, ale místo toho pracují v nelidských podmínkách a za minimální odměnu.

Celý článek

Já mám velké bříško!

Marie Těthalová, 6.2.2008

Na začátku školního roku se všechny děti představovaly a říkaly, jaké mají oči, vlasy, jak jsou veliké, co umějí… Malý Jakoubek hrdě prohlásil: „Já mám největší bříško ze všech, heč!“

Celý článek

Ve dvou letech do školky?

PhDr. Daniela Kramulová, 6.2.2008

Být doma do tří let dítěte představuje pro některé matky příliš dlouhou dobu pracovního výpadku. Od ledna mohou začít rodiče využívat možnosti „zrychlené“ dvouleté rodičovské dovolené a ke svým malým ratolestem povolat babičku, paní na hlídání - anebo se vypravit sondovat situaci do blízké školky.

Celý článek

Neobejdeme se bez spolupráce

Marie Těthalová, 6.2.2008

Úspěšný a bezproblémový chod mateřské školy závisí do značné míry na tom, jak se jejím zaměstnancům povede navázat spolupráci s rodiči i s různými institucemi v obci.

Celý článek

S hyperaktivním dítětem se nikdo nenudí

Marie Těthalová, 6.2.2008

Hyperaktivita, která se často pojí s poruchou pozornosti a chování, je leckdy velkým výchovným oříškem. Podle Hany Žáčkové však hyperaktivita není jen nevýhodou; hyperaktivní dítě získává ze světa mnohem více podnětů, a pokud se naučí se svou poruchou žít, vyroste z něj aktivní dospělý.

Celý článek

Informatorium 3-8 č.2/2008

Marie Těthalová, 6.2.2008

Únorové číslo časopisu Informatorium 3-8 nabízí rozhovor s Hanou Žáčkovou; tématem byla hyperaktivita u dětí. V čísle najdete zamyšlení nad nutností spolupráce školy a ostatních institucí i rodičů. Věnovali jsme se také začleňování batolat do mateřských škol a dětské obezitě. V rubrice zahraničních zkušeností najdete rozhovor s Janou Švecovou, která se rok věnovala dobrovolnické službě v indickém městě Bangalore. Nezapomněli jsme ani na náměty na tvořivou práci a právní poradnu.

Celý článek

712.jpg

Malí výletníci

Věra Šimková, 6.2.2008

Naše mateřská škola se snaží dětem nabízet co nejbohatší program, do něhož patří výlety, návštěvy solné jeskyně, plavecký výcvik, zájmové kroužky i divadelní představení. K tradičním a oblíbeným akcím patří výlety rodičů s dětmi, kterých se účastní i zaměstnanci školky. Pořádáme je ve spolupráci s Radou rodičů při naší mateřské škole. Vždy na podzim a na jaře vyrážíme poznávat blízké okolí Děčína. Už jsme zamířili do Kytlice, na rozhlednu, která stojí na Děčínském Sněžníku, byli jsme i v Jedlové, v Hřensku, v Tiských stěnách… Během výletu děti plní různé úkoly (poznávají stromy, houby, ptáčky, kytičky), společně si zazpíváme a opečeme buřtíky a je nám spolu hezky. Výlety pořádáme už více než 15 let a to, že se na ně těší nejen děti, ale také rodiče, je pro nás tou největší odměnou.

Celý článek

Semináře pro učitelky MŠ

6.2.2008

Integrace angličtiny a výtvarné výchovy - třídílný cyklus

Celý článek

Storytelling

Iva Hennová, 6.2.2008

Celý článek

Cyril a lesní skřítek

Eva Hurdová, 6.2.2008

Celý článek

Odpovídáme na vaše dotazy

PhDr. Marta Jurková, 6.2.2008

Zodpovědnost za děti

Celý článek

1 2 
6666