5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Čertovská jablíčka

Čertovská jablíčka

Autor: Alena Isabella Grimmichová | Datum: 10.11.2010 | Vydání: 9/2010

K vytvoření chutné a zdravé dekorace k svátku sv. Mikuláše budeme potřebovat velká červená jablka, sušené ovoce v odstínech červené, hnědé a černé (švestky, brusinky, papáju, rozinky…) a dřevěná párátka.

Čertovská jablíčka

Jablka omyjeme a osušíme. Sušené ovoce navlékneme (do dvou třetin délky) na párátka a poté zapíchneme do jablek. Zapichujeme od shora a postupujeme v obloucích směrem dolů, dokud nemáme celé jablko ozdobené. Větší kusy ovoce můžeme nechat samotné, z drobných kousků vytváříme rozličné kombinace. Až budeme jablko jíst, každý si tak bude moci vybrat jen to, co mu chutná. Na vršek jablka můžeme zapíchnout umělohmotné svícínky s na dortové svíčky a vytvořit tak „čertovské rohy“.

Dekoraci vytvoříme nejdříve několik hodin před oslavou, aby se jablko nezkazilo. Pokud potřebujeme, aby dekorace vydržela déle. Použijeme místo jablka rozpůlenou hlávku červeného zelí. Postupujeme stejným způsobem, jen díky velikosti zelí, budeme potřebovat víc párátek a sušeného ovoce.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 9/2010 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666