5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Kamenné ryby

Kamenné ryby

Autor: Alena Isabella Grimmichová | Datum: 9.4.2010 | Vydání: 4/2010

Malované kameny jistě všichni známe. Praxí se lze naučit, jak hledat v kameni skrytý obrázek a jak mu pomoci na svět. Nezáleží na vašem věku. Zapomeňte na starosti a sbírejte na procházkách kameny a tvořte z nich.

Kamenné ryby

Co budeme potřebovat? Hladké kameny ve tvaru ryb, akrylové barvy jasných odstínů včetně zlatého a bronzového, plochý a kulatý vlasový štětec. Vybereme vhodný kámen, ­ideální jsou ohlazené říční oblázky, a rozmyslíme si, co na něj namalujeme. Kameny je nutné před začátkem práce dobře umýt, nejlépe v teplé vodě s jarem, aby se zbavily všech nečistot a barva na ně dobře chytala. Malovat ale musíme na zcela suchý oblázek. Pokud bychom kameny celé podmalovali bílou barvou, měly by ve výsledku jasnější barvy, ale nepoznalo by se, s jakým materiálem jsme pracovali. Stejně by vypadaly ryby třeba z moduritu. Proto, abychom nepotlačili krásu kamene, ponecháme podklad prosvítat.

Malovat začneme růžovou barvou. Namalujeme s ní hlavu a dále pruhy na těle rybičky. Zlatou a bronzovou akrylovou barvou rybě namalujeme pusu, hřbetní ozdobu a skvrnky připomínající šupiny. Bílou barvou vytvoříme oko, které domalujeme modře, stejnou barvou dozdobíme celé tělo. Veselá rybička je na světě. Akrylové barvy nemusíme již fixovat lakem, pouze pokud chceme dodat výrobku větší lesk. Vytvoříme další rybičky různých tvarů a barev. Malování na kameny je velmi oblíbené i u dětí. Zapojte je do hledání kamenů, jejich výběru, čištění a hlavně malování. Strávíte tím krásné společné chvíle.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 4/2010
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666